Vezuve E-İhracat

Jumia'da Satış

Jumia Pazaryerinde
E-Ticaret

Jumia 2012 yılında kurulmuştur. Afrika’da faaliyet gösteren bir çevrimiçi perakende platformudur. Jumia elektronik, moda, ev ve mutfak eşyaları gibi ürünlerde geniş bir ürün yelpazesi sunar. Jumia’nın ürün yelpazesi oldukça geniştir ve her iki saniyede bir satış işlemi gerçekleşmektedir. 8 milyondan fazla aktif tüketicisi ve 100 binden fazla aktif satıcısı bulunan büyük bir e-ticaret platformudur. Şirket birçok Afrika ülkesinde müşterilere çevrimiçi alışveriş imkanı sunarak, bölgedeki perakende pazarında önemli bir oyuncu haline gelmiştir. Cezayir, Mısır, Gana, Fildişi, Sahili, Fas, Nijerya, Senegal Güney Afrika, Tunus, Uganda’da faliyet gösterir.

Afrika pazarında yeni müşteriler

Jumia'da Satış Yapmanın Avantajları

Türkiye’deki üreticilerin Jumia platformunda ihracat yaparken avantajları

01

Afrika Pazarına Erişim

Jumia, Afrika ülkelerinde büyük bir pazar payına sahiptir. Bu platform sayesinde ürün ve hizmetlerinizi Afrika’daki müşterilere kolayca pazarlayabilirsiniz.

02

Hazır Müşteri Kitlesi ve Marka Bilinirliği

Jumia, hazır bir müşteri kitlesine erişim sağlar ve markanızın bilinirliğini artırma fırsatı sunar. Platformun geniş kullanıcı tabanı, markanızın daha fazla görünürlüğünü sağlar.

03

Düşük Rekabet Seviyesi

Afrika ülkelerinde rekabetin Avrupa ve Amerika’ya göre daha düşük olması, Jumia’da satış yapmanın avantajlarından biridir. E-ihracat Destekleri: Türkiye Ticaret Bakanlığı’nın sunduğu E-ihracat desteklerinden %50+%20 destek alma imkanı, Jumia’da satış yapmanın ek bir avantajıdır. Bu destekler, işletmenizin uluslararası pazarda büyümesine destek olur.

04

Jumia Lojistik

Jumia’nın geniş bir lojistik ağı bulunmaktadır, bu ağ 20’den fazla depo, 1.300’den fazla ürün teslimat noktası ve ürün toplama noktası içermektedir. Bu lojistik altyapı, Jumia’nın 11 ülke pazarındaki fiziksel konumları arasında başarılı bir teslimat süreci sağlamaktadır.

Neden Afrika?

Afrika kıtası genç ve hızla büyüyen bir nüfusa sahiptir, bu da potansiyel müşteri kitlesinin sürekli olarak genişlediği anlamına gelir. Ayrıca, Afrika'da internet erişimi ve e-ticaret kullanımı hızla artmaktadır, bu da online satışların potansiyelini artırır. Afrika'nın çeşitli ekonomik sektörlerdeki büyüme potansiyeli, işletmeler için yeni iş fırsatları sunar. Afrika pazarında satış yaparak, işletmeler uluslararası genişleme fırsatlarından yararlanabilir, yeni müşteriler kazanabilir ve büyüme potansiyelini artırabilirler

Neden Jumia?

Jumia geniş bir coğrafi alana hizmet veriyor ve kıtanın farklı bölgelerindeki müşterilere erişim sağlıyor. Afrika'nın genç ve hızla büyüyen nüfusu, Jumia'da satış yapmak için büyük bir potansiyel müşteri kitlesi oluşturuyor. Ayrıca, Jumia'nın sağladığı lojistik altyapı ve ödeme sistemleri, satıcıların ürünlerini güvenilir bir şekilde müşterilere ulaştırmasına ve ödemeleri kolayca almasına olanak tanıyor. Jumia, yerel pazar bilgisi ve müşteri tercihleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmasıyla da öne çıkıyor.

Neden Vezüve?

 • İngilizce dil desteği
 • Afrika pazarına hakimiyet
 • Kesintisiz Müşteri Desteği
 • Lojistik Desteği
 • SEO uyumlu ürün listeleme
 • Uzman E-Ticaret Kadrosu
 • Yeni nesil e-ihracat platformu VEZUPORT

Neler Sunuyoruz ?

Jumia YOL HARİTAMIZ

Afrikada satış yapmadan önce potansiyel pazar hacmini, satış oranlarını, rakiplerinizi ve yol haritamızı belirleyecek bir pazar araştırması hazırlıyoruz.

Yerel düzenlemelere uygun bir şirket kuruluşu gerçekleştirmeniz gerekir. Şirket kurulum süreçlerinizi yönetiriz.

Jumia'da mağazanızın sorunsuz bir şekilde açılıp işletme doğrulamanızın gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.

Jumia pazar yerinde öne çıkmanız için gerekli anahtar kelime çalışmasını yürütüp pazar yeri algoritmasına uyumlu şekilde ürünlerinizi listeliyoruz.

Ürünlerinizin en doğru paketleme şekillerini belirliyor ve kargo firmalarıyla gerekli görüşmeleri gerçekleştiriyoruz. Ürünlerinizin Jumia depolarına gönderim planını oluşturuyor ve sizlere gerekli kargo etiketlerini iletiyoruz. Eğer hedef ülkede bir ara depo ihtiyacı varsa bununla ilgili gerekli aksiyonları alıyoruz.

Jumia Reklamcılık, 2022’de dünyanın en hızlı büyüyen dijital reklamcılık oyuncuları arasında üçüncü sırada yer aldı. Ürününüze en uygun reklam stratejisini belirleyerek düşük bütçelerle yüksek geri dönüş almanızı sağlıyoruz. Tüm ürünleriniz için reklam kampanyaları oluşturarak reklam bütçenizi en verimli şekilde kullanmanızı sağlıyoruz.

Jumia müşteri memnuniyetini maksimumda tutmak adına satıcıların yerine getirmesi gereken bazı kriterler uygulamaktadır. Jumia'nın tüm satıcı kurallarına uyarak mağazanızın suspend olma riskini engelliyoruz.

Jumia AVANTAJLI PAKETLERİMİZ

ABONELİK

Aylık bazda çalışmak isteyen işletmeler

12 taksitle ödeme imkanı

Paket İçeriği

BUSINESS

Yurtdışı pazarına açılacak kobiler ve girişimciler

12 taksitle ödeme imkanı

Paket İçeriği

Jumia İstatistikler

0 Milyon +

2022 Sipariş Adedi

0 Milyon $

2023 Brüt Satıcı Geliri

0 Bin +

Satıcı Sayısı

0 Milyon +

Web Ziyaretçi Sayısı

JUMIA SIKÇA

SORULAN SORULAR

Yurtdışında şirket kurmanız gerekir mi?

Hayır Türkiye’deki şirketiniz ile Jumia’da satıcı hesabı oluşturabilirsiniz.

Lojistik maliyetlerim ne olacak ?

Lojistik maliyeti ürünün çıkış konumu, varış konumu, desisi, ürün içeriği, gümrük vergileri gibi değişkenlere göre farklılık gösterir. Maliyetleri hesaplamak için lojistik firmalarından teklif almanız gereklidir.

jumıa'da mağaza açılışı için neler gerekli?

Mağaza açılışında istedikleri belgeler şöyledir;

 • Posta adresi ve telefon numarası
 • Şirketinizin ayrıntıları (adres, yasal ad vb.)
 • Pioneer hesabı
 • Banka doğrulama mektubu


jumıa aylık trafiği nedir?

Jumia 11 farklı Ülkeden 27M+ trafik alır.

jumıa kullanıcı kitlesi demografik yapısı nedir?

İzlenebilir verilere göre 11 ülkede ortalama %35 kadın %65 erkek kullanıcıya sahiptir. Jumia’dan alışveriş yapan kitlenin yaş ortalamasının en yoğun olduğu grup 25-34’tür.

jumıa ile hangi kategorilerde satış yapabilirim?
 • Teknolojik Ürünler
 • Tekstil
 • Ev ve Bahçe Eşyaları
 • Spor Malzemeleri
 • Oyuncaklar ve Hobi Ürünleri
 • Kitaplar, Müzik ve Filmler
 • Sağlık ve Güzellik Ürünleri


jumıa ile hangi ülkelere satış yapabilirim?
  1. Cezayir
  2. Mısır
  3. Gana
  4. Fildişi Sahili
  5. Kenya
  6. Fas
  7. Nijerya
  8. Senegal
  9. Güney Afrika
  10. Tunus
  11. Uganda

2023’de Markanı Dünyaya Aç!

Mağazanızı açtıktan sonra ödeyin!

İsterseniz paket ücretinizi mağazanızı açtıktan sonra ödeyebilirsiniz.

Amerika

Kanada

Avrupa

İngiltere

Başarı Metrikleri

1
Aktif İhracat Yapan Firma
0 +
Mağaza Kurulumu
1 +
Günlük Kargo
100 $K+
Katma Değer