Vezuve E-İhracat

Ozon Rusya'da Satış

Small business owner talking on the phone with customers in a small shop.

Ozon Global'de E-Ticaret

Ozon Global E-Ticaret platformu, Rusya merkezli bir pazar yeridir. 46 Milyonun üzerinde bir aktif kullanıcı kitlesine sahiptir. Ozon Global Türk satıcılarının platforma gelmesi konusunda son zamanlarda önemli adımlar atmıştır. Web sitesinin %95’ini Rusya üzerinden alan pazaryeri Belarus, Kazakistan ve Ermenistan’dan da sipariş almaktadır. Türkiye’den satış yapacak işletmeler İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir’de bulunan teslimat noktalarına ürünlerini göndererek Rusya’ya ihracat gerçekleştirebilirler. Ödemeler Ruble veya Dolar şeklinde satıcının tercihine bağlı olarak değişmektedir. Vezüve olarak Ozon’da tüm mağaza açılış ve sonrasındaki e-ticaret operasyonlarını firmanız adına biz yönetiriz.

Rusya Pazarında Yeni Müşteriler

Neden Ozon'da Satış Yapmalısınız ?

Türkiyedeki üreticilerin Ozon ile Rusya pazarına ihracat yaparken avantajları

01

Türkiye'deki Sipariş Kabul Noktaları

Ozon’dan sipariş aldığınızda kargolarınızı İzmir ve İstanbul’daki teslimat noktalarına ulaştırmanız yeterlidir. Rusya’daki gümrükleme işlemleriyle kargo firması ilgilenecektir.

02

Dövizle Ödeme Almak

Ozon üzerinde satış yaparken sadece ruble ile ödeme almak zorunda değilsiniz. Ödemelerinizi Türkiye’deki dolar hesabınıza da alabilirsiniz. Son olarak pazaryeri satıcılar için düşük komisyon oranlarına sahiptir.

03

Yeni Pazarlara Ulaşmak

Rusya pazarına giriş yaparak e-ticaret ağınızı yurtdışına taşıyabilirsiniz. Rusya’daki nüfus e-ticaret üzerinden alışveriş yapmaya çok yatkındır. Ayrıca Türk ürünlerine olan talep yüksektir. Ozon’da aktif 30.7 milyon müşteri bulunur

04

Yüksek Müşteri Güveni

Ozon Rusya’daki en eski ve en güvenilir pazaryeridir. Rusya’da geniş bir lojistik dağıtım servisi bulunmaktadır. Ayrıca ülke genelinde yaygın bir kargo otomat ağına sahiptir.

Neden Rusya ?

Rusya Türkiye'nin en büyük ticari partnerlerinden birisidir. Son dönemlerde birçok markanın Rus pazarını terk etmesi ile Türk satıcılar için birçok avantaj doğmuştur. Rusya'da Türk menşeili ürünlere olan güven yüksektir. Ayrıca internetten alışveriş yapmaya düşkün bir nüfusa sahiptir.

Neden Ozon ?

Ozon Rusya'daki en eski ve en büyük 2. pazaryeridir. 2022 yılında resmi olarak Türkiye pazarına giriş yapmıştır. 46 milyon aktif kullanıcıya sahip olan pazaryeri geçtiğimiz yılda sipariş oranlarınızı %173 artırmıştır. Rusya'daki nüfusun güvenini kazanmıştır. Ayrıca Türk satıcılar için Türkçe dil desteği de sunulmaya başlanmıştır.

Neden Vezüve ?

  • Rusça dil desteği
  • Rus pazarına hakimiyet
  • Ozon Yetkili Servis Sağlayıcı
  • Kesintisiz Müşteri Desteği
  • Gümrükleme Desteği
  • Lojistik Desteği
  • SEO Uyumlu Ürün Listeleme Yönetimi
  • Reklam Yönetimi
  • Sektördeki Dış Ticaret Deneyimi

Neler Sunuyoruz ?

OZON YOL HARİTAMIZ

Ürün grubunuzu analiz ederek Rusya pazarına uygun olup olmadığını belirleriz. Ayrıca size yaklaşık bir kar ve maliyet analizi çıkarırız.

Satıcı hesabınızı oluşturmak için gerekli başvuru sürecini gerçekleştiririz.

Ürünlerinizi Ozon'da ön planda görünecek şekilde listeleriz. Görsellerinizi Ozon'un kabul ettiği standartlarda yükleriz.

Ozon'da satışlarınızı artırmak için banner, marka rafı, mağaza tanıtımı ve indirim dönemlerindeki kampanyalarınızı yönetiriz.

Ürünlerinize en uygun lojistik firmasını belirler ve ihracat süreçlerinde size destek oluruz.

Ödemelerinizi güvenli bir şekilde Türkiye'deki hesabınıza almanızı sağlarız. Ayrıca müşterilerinizle ve Ozon ekibiyle olan iletişimini biz gerçekleştiririz.

OZON AVANTAJLI PAKETLERİMİZ

ENTERPRISE

Atölye ve kobiler

12 taksitle ödeme imkanı

Paket İçeriği

GLOBAL

Kurumsal markalar

12 taksitle ödeme imkanı

Paket İçeriği

Ozon İstatistikler

0 Milyon +

Müşteri Sayısı

0 Bin +

Satıcı Sayısı

0 Milyon +

Web Ziyaretçi Sayısı

+ 0 %

Satış Hacmi Artışı

Ozon SIKÇA

sorulan SORULAR

Rusya'da şirket kurmanız gerekir mi ?

Ozon’da satış yapabilmek için Rusya’da bir tüzel kişiliğe sahip olmanız gerekmez. Ancak Türkiye’de bir şirketiniz olmalı ve ticaret odası kaydınız bulunmalıdır.

Lojistik maliyetlerim ne olacak ?

Lojistik maliyetleriniz ürününüzün desisine bağlı olarak değişmektedir. Örnek vermek gerekirse 1 desilik bir ürün 9.5 Euroya, 5 desilik bir ürün 28,30 Euroya Rusya’ya ulaştırılmaktadır.

Ödemelerimi nasıl alabilirim ?

Ozon’da satışlarınızı gerçekleştirdikten sonra ödemelerinizi ayda 2 defa dolar üzerinden alırsınız.

Rusya'da gümrük muafiyet sınırı nedir ?

Ağırlığı 31 kilogramı ve gümrük bedeli 200 euroyu aşmayan ürünler Rus gümrüğünden vergi ödemeden geçebilmektedir.

Siparişlerimi Rusya'ya nasıl ulaştıracağım?

Sipariş aldığınızda önce satıcı panelinizden onaylamanız gerekmektedir. Daha sonra gönderim yapmak istediğiniz kargo firmasını seçerek İzmir veya İstanbul’daki teslimat noktalarına faturalarınızla birlikte ürünü ulaştırmalısınız.

Ozon'da reklam verebilir miyim ?

Ozon’da 4 farklı reklam türü bulunmaktadır. Banner, marka rafı, mağaza tanıtımı ve kampanya reklamları. Bu 4 reklamı da efektif bir şekilde kullanarak marka bilinirliğinizi artırabilir ve satış hacminizi büyütebilirsiniz.

Müşterilerimle iletişimi nasıl sağlayacağım ?

Müşterilerinizle Rusça iletişim kurmanız gerekmektedir. Vezüve Rusça bilen e-ticaret uzmanları ile müşteri yönetiminizi sağlamaktadır.

2023’de Markanı Dünyaya Aç!

Mağazanızı açtıktan sonra ödeyin!

İsterseniz paket ücretinizi mağazanızı açtıktan sonra ödeyebilirsiniz.

Ozon Global Yetkili Partneriyiz

Ozon Global çeşitli testlere tabi tuttuğu ve başarılı mağaza yönetimi yapan firmaları yetkili partner olarak belirlemektedir. Yetkili Teknoloji Partneri Rusya pazarında satış yapmak isteyen üreticilere teknik ve operasyonel destek sunmaktadır. Tüm e-ihracat süreçlerini yönetmektedir.

5/5
ozon_rusyaya_ihracat_danışmanlık_eihracat_danışmanlık