Vezuve E-İhracat

Mercado Libre'de Satış

Mercado Libre ile Latin Amerika'da E-Ticaret

Mercado Libre pazaryeri 1999’da kurulan, merkezi Uruguay’da bulunan ve ABD’de kurulmuş, e-ticarete ve online açık arttırmalara (çevrimiçi müzayedelere) ayrılmış bir çevrimiçi pazaryeridir. “MercadoLibre” ispanyolcada ‘serbest piyasa’ anlamına gelir. Bu platformdaki satıcılar, tek bir hesaptan Meksika, Brezilya, Kolombiya ve Şili’de ürün satabilirler. MercadoLibre bünyesinde tek bir platformdan; pazaryeri (MercadoLibre), lojistik hizmetleri (Mercado Envios), kredi çözümü (Mercado Credito), fin teknoloji (dijital bankacılık) platformu (Mercado Pago), reklam hizmeti (Mercado Publicidad) hizmetleri sunar.

Latin Amerika’da Yeni Müşteriler

Mercado Libre'de Satış Yapmanın Avantajları

Türkiye’deki üreticilerin Mercado Libre platformunda ihracat yaparken avantajları

01

Geniş Kitleye Erişim

MercadoLibre, Latin Amerika’nın birçok ülkesinde (Meksika, Brezilya, Kolombiya ve Şili) aktif olan büyük bir müşteri tabanına sahiptir. Bu platform aracılığıyla ürünlerinizi milyonlarca potansiyel müşteriye ulaştırabilirsiniz.

02

Güvenilirlik

MercadoLibre, Latin Amerika’da en güvenilir e-ticaret platformlarından biri olarak bilinmektedir. Bu nedenle, platformda satış yapmak müşterilerinizin güvenini kazanmanıza yardımcı olur.

03

Mercado Envios Lojistik

Mercadolibre bu programda depolama, elleçleme, paketleme, kargo, iade ve müşteri hizmetlerini kendisi gerçekleştirir. güvenle ürünlerinizi gönderebilir sadece panel üzerinden satışlarınızı takip edebilirsiniz.

04

Yerel Ödeme Seçenekleri

Latin Amerika’da kredi kartı sahipliği oranı düşük olduğundan, MercadoLibre yerel ödeme seçenekleri sunar. Böylece müşterilerinizin alışveriş yapma kolaylığını artırabilirsiniz.

Neden Latin Amerika?

Latin Amerika, dinamik bir pazar ve hızla büyüyen bir ekonomiye sahip bir bölgedir. Latin Amerika, geniş bir coğrafi alana ve çeşitli kültürlere sahip bir bölge olduğundan, çeşitli pazarlara ve tüketici segmentlerine erişim sağlar. Bu da, çeşitli ürün ve hizmetlerin farklı müşteri gruplarına hitap etme fırsatını beraberinde getirir. Latin Amerika'daki e-ticaret pazarında rekabet henüz diğer bölgeler kadar yoğun değildir. Bu da yeni girişimcilerin ve işletmelerin rekabet avantajı elde etme ve pazarda yer edinme şansını artırır. Ticaret bakanlığının e-ihracat destekleri kapsamında %70’e kadar destek verdiği ülkeler arasında Meksika, Brezilya, Arjantin de vardır.

Neden MercadoLibre ?

MercadoLibre, Latin Amerika'nın geniş coğrafi alanında faaliyet gösteren milyonlarca aktif kullanıcıya sahiptir. Bu, platformda satış yaparak ürünlerinizi geniş bir müşteri kitlesine kolayca sunabilmeniz anlamına gelir. Platform, güvenli ödeme sistemleri, Gelişmiş fullfilment altyapısı 7/24 müşteri hizmetleri desteği sağlar. MercadoLibre'nin sunduğu çeşitli pazarlama ve reklam araçları sayesinde ürünlerinizi daha görünür hale getirebilirsiniz. Hedeflenmiş reklam kampanyaları ve diğer tanıtım fırsatları, müşteri etkileşimini artırabilir ve satışlarınızı ivmelendirir.

Neden Vezüve ?

 • İngilizce dil desteği
 • Latin Amerika pazarına hakimiyet
 • Kesintisiz Müşteri Desteği
 • Lojistik Desteği
 • SEO uyumlu ürün listeleme
 • Uzman E-Ticaret Kadrosu
 • Amerikada şirket kuruluşu
 • Yeni nesil e-ihracat platformu VEZUPORT

Neler Sunuyoruz ?

Mercado Libre YOL HARİTAMIZ

Latin Amerika'da iş yapmaya başlamadan önce pazar araştırması yaparız Bu, bölgedeki tüketici alışkanlıklarını, rekabeti, talep trendleri belirleriz.

Latin Amerika'da iş yapmak istiyorsanız, yerel düzenlemelere uygun bir şirket kuruluşu gerçekleştirmeniz gerekir. Şirket kurulum süreçlerinizi yönetiriz.

MercadoLibre üzerinde mağaza açarız. ürünlerinizi düzenli bir şekilde sergiler ve markanızı tanıtırız.

MercadoLibre'de satış yapacağınız ülkenin dilinde ürün listelemek, potansiyel müşterilere daha iyi hitap etmenizi sağlar ve iletişimi kolaylaştırır. Tüm listeleme süreçlerini yönetiriz.

Mercado Libre reklam platformunu kullanarak ürünlerinizi öne çıkarabilir ve daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz. Reklamlarınız kurgular, bütçenizi yönetir, kampanyalarınızı optimize ederiz.

Ürünlerinizin ve markanızın özelliklerini ve avantajlarını görsel olarak öne çıkaran infografikler, müşterilerin ilgisini çekmenize ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı olur, ürünlerinize infografik görsel çalışmalar hazırlarız.

Latin Amerika'da faaliyet gösteren bir şirket için ara depo desteği önemlidir. Bu, stok yönetimi için önemlidir vezüvenin partnerleri ile size ara depo desteği sağlarız.

Satışlarınızı ve performansınızı düzenli olarak izleriz, hangi stratejilerin işe yaradığını tespit eder ve performansınızı sürekli olarak iyileştiririz.

Latin Amerika'da başarılı bir e-ticaret işletmesi için güvenilir lojistik ve kargolama hizmetlerine erişim önemlidir. Tüm ürün gönderim süreçlerinizi yönetiriz.

Mercado Libre Paketlerimiz

ABONELİK

Aylık bazda çalışmak isteyen işletmeler

12 taksitle ödeme imkanı

Paket İçeriği

BUSINESS

Yurtdışı pazarına açılacak kobiler ve girişimciler

12 taksitle ödeme imkanı

Paket İçeriği

Mercado Libre İstatistikler

0 Milyon +

2022 Aktif Kullanıcı Sayısı

0 Milyar $

2022 Gelirleri

0 Milyar $ +

2022 Brüt Satıcı Geliri

0 Milyon +

Web Ziyaretçi Sayısı

Mercado Lıbre SIKÇA

SORULAN SORULAR

Yurtdışında şirket kurmanız gerekir mi?

Mercado Libre global pazaryerinde satış yapabilmek için Amerika’da bir şirkete ihtiyacınız var.

Lojistik maliyetlerim ne olacak ?

Lojistik maliyetler, gönderilecek ürünün ağırlığına, boyutuna, gönderim şekline ve hedeflenen teslimat süresine bağlı olarak değişir. Bu nedenle, lojistik sağlayıcılarla iletişime geçerek spesifik maliyetleri öğrenmelisiniz.

Ödemelerimi nasıl alabilirim ?

MercadoLibre, çeşitli ödeme alma ve ödeme sağlama yöntemleri sunar. Ancak, yurtdışında iş yapmak için uluslararası ödeme sistemlerine ve bankacılık hizmetlerine erişim sağlayabileceğiniz bir banka hesabınız olmalıdır. Ödemeleriniz dolar cinsinden yapılmaktadır.

Müşterilerimle iletişimi nasıl sağlayacağım?

MercadoLibre’nin paneli üzerinden müşterilerinizle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca, platform genellikle iletişim araçları ve mesajlaşma hizmetleri sunar. Bunun yanı sıra, müşteri hizmetleri ekipleri de kullanıcıların sorularını yanıtlamak ve destek sağlamak için mevcuttur.

Mercado Libre’de ürünlerimi müşterilere nasıl ulaştıracağım ?

Satıcılar MercadoLibre’nin sipariş karşılama depolarına ürünlerini gönderebilir. MercadoLibre bu depolarda sipariş geldikçe paketleme hizmetini kendi bünyesinde sağlar ve siparişi alıcıya ulaştırır.

Satıcılar siparişi alıcıya ulaştırırken doğrudan tüketiciye gönderme seçeneğini de seçebilirler. MercadoLibre satıcılara basılmaya hazır bir gönderi etiketi sağlar ve satıcılar paketlerini MercadoLibre’nin ortak taşıyıcılarına (DHL, Bringer) gibi teslim etmekten sorumludurlar.

Mercadolibre ads nasıl çalışır ?

MercadoLibre reklam hizmeti ile platform içerisinde, satıcıların ürünlerinin gösterimlerini ve ulaşılabilirliğini arttırmasını sağlar. Ürün reklamları ile satıcılar günlük reklam bütçesi belirleyebilirler. Bunun yanında; kampanyaları gizmeleme, duraklatma veya etkinleştirme olanağına sahiptir. Bu platform tıklama başına ödeme (PPC) modeli altında çalışır. Yani satıcılar sadece reklamlara tıklandığında ödeme yapmış olurlar.

mercadolibre'de hangi ürün kategorilerinde satış yapabilirim ?
 • Giysi ve aksesuarlar
 • Ev aletleri
 • Cep telefonları, telefonlar ve telefon aksesuarları
 • Arabalar, motorsikletler ve diğerleri
 • Elektronik, ses ve video araçları
 • Bilgi işlem ürünleri
 • Araç aksesuarları
 • Konsollar ve video oyunları
 • Yiyecek ve içecekler
 • Oyunlar ve oyuncaklar
 • Güzellik ve kişisel bakım
 • Spor ve fitness ürünleri
 • Ev ve bahçe mobilyaları
 • Araziler

Mercadolibre'de kaç satıcı var ?

65 milyon alıcıya , 12 milyon satıcıya sahiptir.

Mercadolibre komisyon oranları nelerdir ?

Mercado libre’de yaptığınız satışlardan 16-17,5% oranında ürün kategorisine göre komisyon kesilir.

Mercadolibre global'de hangi ülkelerde satış yapabilirsiniz ?

Brezilya, Meksika, Şili ve Kolombiya

Müşteri demografisi nasıldır ?

Kadın – %42,70
Erkek – %57,30
25 – 34 yaş arası %33.97 ile en kalabalık grup olarak yer alır.

2024’de Markanı Dünyaya Aç!

Mağazanızı açtıktan sonra ödeyin!

İsterseniz paket ücretinizi mağazanızı açtıktan sonra ödeyebilirsiniz.

Amerika

Kanada

Avrupa

İngiltere

Başarı Metrikleri

1
Aktif İhracat Yapan Firma
0 +
Mağaza Kurulumu
1 +
Günlük Kargo
100 $K+
Katma Değer