Vezuve E-İhracat

Hakkımızda

etsyde_satis_yapmak_etsy_danışmanlık_eticaret_danışmanlık_eihracat_danışmanlık_ihracat_hizmetleri
ozon_rusyaya_ihracat_danışmanlık_eihracat_danışmanlık
Businesspeople working in team

Vezüve Neden Kuruldu ?

Vezüve kobilerimizin e-ihracat pazarına girmelerine ve el işi sanatlarımızın dünyaya tanıtılması vizyonu ile kurulmuştur. Hedefimiz ürünlerimizi dünya genelinde popülerliğini artırarak müşterilerimizin döviz kazancı elde etmelerini ve sürdürülebilir bir iş modeli kazanmalarını sağlamaktır. Vezüve üreticilerin dünyanın farklı noktalarındaki e-ticaret pazarlarında büyümesini ve markalaşmasını hedeflemektedir.

Sayılarla Vezüve

Vezüve İstatistikler

0 +

Yeni Online Mağaza

0 bin +

Yurtdışı Kargo

0 Milyon $

E-İhracat Hacmi

0 +

Yurtdışı Pazaryeri

Vezüve Avantajlar

Vezüve işletmenize bağlı bir e-ihracat departmanı mantığıyla çalışır. İşletmenizi zaman ve maliyetlerden tasarruf ettirir. İşletmeniz için gerekli tecrübe açığını kapatır. Yurtdışına yeni yatırımlara başlama sürenizi hızlandırır.

Tüm Dünyaya Satış

Sınırlar sadece zihnimizde. Artık ürünlerimizi tüm dünyaya ulaştırabiliriz. Amerika, Asya, Avrupa ve Rusya'da e-ticarete başlayın.

Uçtan Uca
E-İhracat

Vezüve yurtdışı şirket kuruluşu, vergi kaydı, marka tescili, gümrükleme, ara depo ve lojistik gibi birçok konuda üreticilere çözümler sunar.

Yüksek Müşteri Memnuniyeti

Vezüve E-İhracat operasyonlarını yönettiği müşterilerde %88 başarı oranına sahiptir.

Yüksek Kar Marjı

Vezüve ile yurtdışı pazarlarına satış yaparak euro, dolar ve pound cinsinden ödeme alırsınız.

Temel Değerlerimiz

Misyonumuz

Misyonumuz, ülkemizin üretim potansiyeli dünyaya açıp kobilerimizin ve zanaatkarlerimizin hak ettiği yerlere ulaştırılmasıdır. Vezüve e-ihracat alanında kobilerin markalaşmasını hedefler.

Güvenilir ve Şeffaf İlişkiler

Zanaatkarlerimiz ve kobilerimizin ülkemizin üretim zincirinin en önemli halkasıdır. Onlarla tüm ilişkilerimiz baştan sona şeffaf ve güven çerçevesinde olacaktır.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, Türkiye’nin E-İhracat hacminin artırılmasına en fazla katkı sağlayan firmalardan biri olarak ülkemizi uluslararası arenada temsil edebilmek. Vezüve ile Türk menşeili ürünler dünyanın dört bir tarafına ulaşabilecek.

Müşterilerimize Değer Yaratmak

Önceliğimiz her zaman iş ortaklarımızın yoğun rekabet görülen pazarda farklılığını ortaya koymak ve ön plana çıkarmaktır.

Hizmetlerimiz

E-İhracatla Markanızı Yeni Pazarlara Taşıyoruz

E-İhracat Departmanı

İşletmenize bağlı bir e-ihracat departmanına sahip olun

Pazaryeri Yönetimi

10 farklı pazaryerindeki tüm satış ve pazarlama operaslarınızı yönetelim

Etsy Yönetimi

Etsy ile el yapımı ve kişiye özel ürünlerinizi dünyaya açın

Dijital Pazarlama

Markanızın dijital dünyada daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayalım

Referanslarımız

Vezüve ile e-ihracatta başarıya ulaşanlar

Vezüve’nin Yüzleri

Vezüve Team

seyda_nur_erdogan_vezüve

Seyda Nur Erdoğan

E-Ticaret Direktörü

Burak Can Toplar

Genel Direktör

bugra_gungor

Buğra Güngör

Pazarlama Direktörü

Hüseyin Gezer

E-Ticaret Uzmanı

Aybeniz Şirin

E-Ticaret Uzman Yrd.

Ahmetcan Bölcek

İş Geliştirme Uzmanı

Elif Ekin Doğan

E-Ticaret Uzmanı

Enes Toplar

E-Ticaret Uzman Yrd.

Rabia Toy

E-Ticaret Uzman Yrd.

Çilem Gül Dursun

E-Ticaret Uzman Yrd.

2024’de Markanı Dünyaya Aç!

Mağazanızı açtıktan sonra ödeyin!

İsterseniz paket ücretinizi mağazanızı açtıktan sonra ödeyebilirsiniz.

Amerika

Kanada

Avrupa

İngiltere

E-İhracatla İlgili Sıkça Sorulanlar

E-İhracat Nedir ?

E-İhracat, fiziksel ve dijital ürünlerin dijital kanallar kullanılarak yurtdışındaki diğer ülkelere satılmasını ifade etmektedir. Lojistik süreçlerinin ve ödeme sistemlerinin gelişmesiyle birlikte yurtdışına satış süreçleri çok daha hızlı ve kolay hale gelmiştir. E-İhracat sayesinde ürünlerinizi sınır ötesine taşıyarak yeni müşterilere ulaşabilirsiniz.

ETGB Nedir ?

ETGB (Elektronik Ticaret Gümrük Beyannamesi) sistemi sayesinde ağırlığı 300kg ve eşya değeri 15.000 Euro altında kalan ürünler için uygulanmaktadır. Ürünler için gümrük beyannamesi düzenlenmesine gerek kalmaz, gümrükleme ve ambar bedelleri oluşmaz, Ürünlerinizi yurtdışına gönderirken fatura ve diğer gerekli belgeleri hazırlayarak yetkili kargo firmalarına teslim etmeniz yeterlidir.

E-İhracatla Nasıl Satış Yapabilirim ?

E-İhracata başlamaya karar verdiğinizde önünüze 2 seçenek çıkacaktır. Ya kendi web sitenizi kurarak ürünlerinizi buradan farklı ülkelerdeki kullanıcılara ulaşmak veya hali hazırda trafiğin olduğu global online pazar yerlerinde satışa başlamak. Allegro, Amazon, Etsy, Wayfair, Bol gibi online pazar yerlerinde mağazanızı açıp satışa başlayabilirsiniz. Bir süre sonra hem kendi sitenizden hem de online pazar yerleri üzerinden e-ihracat gerçekleştirebilirsiniz. İki yöntemin de farklı avantajları ve dezavantajları oluşacaktır.

E-İhracatta Maliyetlerim Nelerdir ?

E-İhracatta satış yapmak istediğiniz ülkelere bağlı olarak farklı maliyetler oluşabilir. Ancak temel olarak e-ihracata başlamadan önce pazaryeri giderleri, kargo ücretleri, dijital pazarlama ücretleri ve depolama ücretlerinin farkında olmalısınız. Tüm maliyetlerinizi doğru şekilde hesaplayarak size en uygun kar marjını ve satış fiyatınızı belirleyebilmelisiniz. Tüm dünyaya satış yapma imkanınız olduğunu göz önünde bulundurursak maliyetleriniz sınırlı kalacaktır.

Yurtdışına Kargo Gönderimini Nasıl Yapacağım ?

E-İhracata başlağınız ilk zamanlarda ürünlerinizi büyük ihtimalle Türkiye’den tek tek göndermek isteyeceksiniz. Ancak bir süre sonra satışlarınzı arttığında hedef ülkelere ürünlü toplu olarak göndermek lojistik olarak daha avantajlı konuma geçmenizi sağlayacaktır. Yurtdışına kargo gönderirken proforma fatura, e-arşiv faturası, etgb ve konşimento belgelerinin hazır olması gerekmektedir. Yurtdışına kargo gönderimlerinizi UPS, FedEx, DHL, PTT gibi uluslararası taşıma şirketleriyle yapabilirsiniz.

E-İhracatın geleneksel ihracattan farkları nelerdir ?

Geleneksel ihracat yaparken sizden toplu şekilde ürün almak isteyen işletmelere teklifler verir ve anlaşma sağlarsınız. Yurtdışında yeni bayi ve distribütörler bularak ihracatınızı artırırsınız. E-İhracat sayesinde müşterilerinize dijital kanallardan ulaşarak B2C veya B2B şekilde satış yapabilirsiniz. Müşterileriniz markanızı online kanallarda web sitenizden veya pazaryerlerindeki mağazalardan bulur.

E-İhracat Teşviklerinden/Desteklerinden Nasıl Yararlanabilirim ?

Ticaret Bakanlığının yeni açıkladığı desteklere göre e-ihracat yapan satıcılar fulfillment, reklam, komisyon, danışmanlık, yurtdışı pazar araştırması gibi birçok alanda teşvik almaya hak kazanmıştır. Bu desteklere hak kazanmak için yerine getirmeniz gereken farklı kriterler olsa da en önemli kriterler;

  • Türkiye’de marka tescili
  • Hedef ülkede marka tescil başvurusu
  • Türk menşeili ürünler
  • Limited veya Anonim şirket statüsüne sahip olmak
Şirketimin olması gerekli midir ?

E-İhracata başlarken bir şirketiniz olması zorunlu değildir. Ancak birçok pazaryeri mağaza açmanıza izin vermeden önce şirket bilgilerinizi girmenizi istemektedir. Ayrıca devlet teşviklerinden yararlanmak ve yurtdışı satış gelirlerinizi beyan etmek için mutlaka bir şirkete sahip olmanızı öneriyoruz. Şirket olmadan tüm süreçlerde problemler yaşayabilirsiniz.

Vezüve E-İhracat süreçlerinde üreticilere nasıl hizmetler sunuyor ?

Vezüve, üreticilerin yurtdışındaki e-ihracat operasyonlarında uçtan uca çözümler üretmektedir. Şirket kurulumu, mağaza açılışı, ürün yükleme, reklam yönetimi, mağaza yönetimi, kargolama ve gümrükleme gibi tüm süreçlerde firmalarımızın satış operasyonlarını kolaylaştırıyoruz. Yurtdışında yeni müşteri kitlelerine ulaşarak satış potansiyellerini yükseltiyor ayrıca yurtdışındaki e-ticaret kanallarında markalaşmalarını sağlıyoruz. Vezüve işletmelere bağlı e-ticaret departmanları gibi çalışarak ekstra maliyet ve zaman kaybı yaşamalarına engel olmaktadır. Gelin markanızı dünyaya açalım.

amazon avrupada vat kaydı yapmak, vat kaydı neden gereklidir, vat kayıt aşamaları nelerdir

AMAZON VAT KAYDI 2024

Biz kimiz ? Hakkımızda Referanslarımız Partnerlerimiz Kariyer E-İhracat E-İhracat Danışmanlık...