Vezuve E-İhracat

Emag Romanya'da Satış

romanya-emag-ihracat, e-ticaret danismanlik, e-ihracat danışmanlık, avrupaya ihracat, avrupada e-ticaret, yurtdışı satış, etsy danışmanlık, amazon danışmanlık

Emag ile Romanya'ya İhracat

Emag Romanya, Bulgaristan ve Macaristan pazarında hizmet veren Bükreş merkezli bir pazar yeridir. 10 Milyonun üzerinde bir aktif kullanıcı kitlesine sahiptir ve güneydoğu Avrupa’nın en büyük online satış platformudur. Romanya’da yapılan 3 online aramanın 1’i Emag’da başlamaktadır. Emag’da satış yaparak ürünlerinizin günlük 500.000 benzersiz kullanıcı tarafından görünmesini sağlayabilirsiniz. Romanya, Bulgaristan ve Macaristan pazarlarında 2025 yılına kadar toplam 25 milyar dolarlık bir e-ticaret hacmi oluşması beklenmektedir. Ülke nüfusun yarısından fazlası online alışveriş yapmaktadır. EMAG FBE adını verdiği fulfillment hizmeti ile satıcıların kargo, paketleme, iade ve müşteri hizmetleri operasyonlarını yürütmektedir. Vezüve Emag’daki tüm satış operasyonlarınızı yöneterek ürünlerinizi yeni pazarlara ihraç etmenizi sağlar. Vezüve ile Doğu Avrupa’da Satışa Başlayın!

Doğu Avrupa pazarında yeni müşteriler

Emag'da Satış Yapmanın Avantajları

Türkiyedeki üreticilerin Romanya, Bulgaristan ve Macaristan pazarlarinda e-ticarete başlamak için nedenleri

01

Düşük Giriş Sermayesi

Platformda ürün listeleme veya mağaza açılış ücreti bulunmamaktadır. Sadece yaptığınız satışlardan komisyon ödemesi gerçekleştirirsiniz. Mesafe avantajı sayesinde lojistik maliyetleri düşüktür

02

Kur Avantajı

Romanya Lei TL’ den 7 kat daha değerli bir para birimidir. Avrupa Birliği ülkesi olan Romanya, Bulgaristan ve Macaristan’da gelir seviyesi Türkiye’den daha yüksektir. Ödemeleri bankanıza alırsınız.

03

Yeni Pazarlara Ulaşmak

Romanya, Bulgaristan ve Macaristan’da 16 milyonluk potansiyel e-ticaret müşterisi bulunmaktadır. Platform üzerinde neredeyse tüm ürün kategorilerinden satış yapmak mümkündür.

04

Fulfillment By Emag

Herhangi bir üyelik ücreti yoktur. Gönderdiğiniz ürün kadar FBE ücreti ödersiniz. Kücük veya büyük stoklar gönderebilirsiniz. Emag bu programda depolama, elleçleme, paketleme, kargo, iade ve müşteri hizmetlerini kendisi gerçekleştirir.

Neden Romanya ?

Romanya Avrupa'nın en hızlı büyüyen e-ticaret pazarlarından birine sahiptir. 2021 yılında 6 milyar dolarlık e-ticaret alışverişi gerçekleşmiştir. Ayrıca Romanya ve Türkiye arasında yüksek ticaret hacmi bulunmaktadır. 2021 yılında Türkiye Romanya'ya 5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Pazarda Türk ürünlerine olan güven yüksektir. Konum avantajından dolayı Romanya'ya lojistik maliyetleri de düşüktür.

Neden Emag ?

Emag Romanya'da en çok kullanılan ve en çok güvenilen pazaryeri konumundadır. 370.000 üzerinde Emag'dan düzenli alışveriş yapan genius müşterisi bulunmaktadır. 7/24 müşteri hizmeti desteği bulunur. Mağaza kirası ve ürün listeleme ücreti bulunmaz. Markanızı büyütmenizi sağlayacak analiz ve raporları ücretsiz sunmaktadır. Platform üzerinde 4.5 milyon müşteri yorumu bulunmaktadır.

Neden Vezüve ?

 • Romanya ofisi
 • Rumence dil desteği
 • Romanya pazarına hakimiyet
 • Kesintisiz Müşteri Desteği
 • Lojistik Desteği
 • SEO uyumlu ürün listeleme
 • Uzman E-Ticaret Kadrosu
 • Romanya şirket kuruluşu
 • Romanya ara depo

Neler Sunuyoruz ?

EMAG YOL HARİTAMIZ

Ürün grubunuzu analiz ederek Romanya pazarına uygun olup olmadığını belirleriz. Ayrıca size yaklaşık bir kar ve maliyet analizi çıkarırız.

Romanya'daki şirket kuruluş işlemlerinizi gerçekleştirerek resmi yükümlülükleri yerine getiririz.

Emag satıcı hesabınızı açmak için gerekli başvuruları gerçekleştiririz. Resmi belgeler Emag'a sunulur.

Sizin ürettiğiniz ürünler çok yüksek ihtimalle halihazırda Amazon üzerinden satılıyor olacaktır. Bu noktada dikkat etmemiz gereken konu rakiplerimizden farklılaşmak ve ürünümüzün özelliklerini ön plana çıkarmaktır. Müşterilerin en fazla şikayet ettiği süreçler tespit edilecek ve bu hususlar üreticilerimizle paylaşılarak gerekli revizyonlar önerilecektir.

 

 

Emag reklamlarınızı profesyonel dijital pazarlama ekibimiz yönetir. Düzenlediğimiz kampanyalarla satışlarınızı artırırız.

Ürün görsellerinizi Emag standartlarına uygun hale getiriz. Ürününüzün üstün özelliklerini vurguladığımız infografik görseller hazırlarız.

Romanya e-ticaret yapmaya başladığınızda isterseniz Vezüve'nin ara deposundan faydalanabilirsiniz veya Romanya genelinde başka bir ara depo ile anlaşabilirsiniz.

Emag'da hesap sağlığınızın düzenli kontrol edilmesi ve gerekli performans metriklerinin karşılanması gerekmektedir. Satıcı performans puanınız çok düşerse mağaza kapanmasıyla sonuçlanacaktır. Vezüve ile çalışan üreticilerimizin mağaza sağlığı hep optimum düzeyde kalır.

Ürünlerinizin güvenli bir şekilde Romanya'daki depolara ulaşmasını sağlarız. Romanyalı müşterilerle ve Emag yetkileriyle olan görüşmeleri ekibimiz yönetmektedir.

EMAG AVANTAJLI PAKETLERİMİZ

ABONELİK

Aylık bazda çalışmak isteyen işletmeler

12 taksitle ödeme imkanı

Paket İçeriği

BUSINESS

Yurtdışı pazarına açılacak kobiler ve girişimciler

12 taksitle ödeme imkanı

Paket İçeriği

Emag İstatistikler

0 Milyon +

Müşteri Sayısı

0 Milyar $

2021 Satış Hacmi

0 Bin +

Satıcı Sayısı

0 Milyon +

Web Ziyaretçi Sayısı

EMAG SIKÇA

SORULAN SORULAR

Romanya'da şirket kurmanız gerekir mi ?

Evet Romanya Emag’da satış yapabilmek için Romanya’da resmi bir vergi mükellefi olmalısınız. Vezüve Romanya’daki tüm şirket kuruluş işlemlerinizi gerçekleştirir. Sizlere zaman kazandırır.

Lojistik maliyetlerim ne olacak ?

Türkiye’den Romanya’ya olan lojistik maliyetleri gönderilecek stoğun hacmine ve ağırlıgına göre değişmektedir. Ancak Türkiye’den Romanya’ya ürün gönderimi yapan birçok taşımacılık firması bulunur. Lojistik avantajından dolayı maliyetleriniz diğer ülkere göre düşük olur.

Türkiye'de şirketimin olması gerekir mi ?

Evet. Romanya Emag’da satış yapabilmek için Türkiye’de ihracatçı konumunda olacak bir şirkete sahip olmalısınız. Limited ve Anonim şirkete sahip olmanızı tavsiye ediyoruz.

Ödemelerimi nasıl alabilirim ?

Ödemeleriniz Romanya’daki banka hesaplarınıza yapılacaktır. Romanya’daki banka hesap açılış işlemlerinizle de Vezüve’nin Romanya ofisinde bulunan çalışanlarımız destek olmaktadır.

Romanya'da gümrük vergisi ödememiz gerekir mi ?

Türkiye ve Romanya gümrük birliğinde olan 2 ülke olmasından dolayı A.TR belgesiyle birlikte yapılan geleneksel ihracatlarda gümrük vergisi ödenmesine gerek yoktur. Ülkede KDV oranı %19dur.

Müşterilerimle iletişimi nasıl sağlayacağım ?

Vezüve’nin Romanya’nın yerel dili olan Rumence konuşan e-ticaret kadrosu bulunmaktadır. Müşterilerinizle olan tüm iletişimi sizin adınıza biz yönetiriz.

Fulfillment by Emag (FBE) Avantajları Nelerdir ?
 • Lojistik ve müşteri hizmetleriniz ile Emag ilgilenir siz de bu sayede satışlarınızı artırmaya odaklanabilirsiniz.
 • Müşteri şikayetlerini azaltır ve pozitif geri donüşler alma ihtimalinizi artırır.
 • Yabancı saticılar FBE sistemiyle satis yaptıklarında Cash On Delivery (COD) sistemini kullanmaya
  hak kazanırlar. Toplam ödemelerin %70’i COD şeklinde yapılmaktadır.
 • İşletmenizi Mağaza Sağlığı KPI metrikleri konusunda endişe etmenize gerek kalmadan yönetin
 • Müşterilere 7/24 calışma prensibiyle Romanca ve İngilizce müşteri hizmeti desteği sunulur.
Emag ADS Avantajları Nelerdir ?
 • Ürünlerinize trafik artışı sağlayın. Müşterilere satin alma süreçlerinde daha fazla görünür
  olursunuz.
 • Reklamlara sadece müşteriler tıklama yaptığında ödeme yaparsınız. Ekstra bir maliyetiniz oluşmaz.
 • Sezonluk satılan ürünlerinizi ve stok fazlası ürünlerinizi eritebilirsiniz
Siparişlerim Romanya'da müşterilere nasıl ulaşacak ?

Emag Romanya’da çok gelişmiş bir lojistik ağına sahiptir. Ülke genelinde binlerce noktada teslimat yerleri bulunur. Kargo firmaları pazaryerine entegre olarak çalışmaktadır. EasyBox teslimat noktalarına yapılan satışlarda lojistik maliyetleri %60 oranında düşmektedir.

Emag ve Romanya'da en çok satılan kategoriler nelerdir ?

Güzellik, evcil hayvan, bebek ürünleri ve oyuncakları, bahçe ürünleri, elektronik, giyim ve hediye kategorisi ülkede en çok satış yapılan ürün gruplarıdır.

Emag Demografik yapısı nasıldır ?

Pazaryerinden alışveriş yapan kitle %67 erkek %33 kadındır. En fazla alışveriş yapan yaş grubu 25-34dür. Ülkedeki en popüler pazaryeri Facebook’dur.

2024’de Markanı Dünyaya Aç!

Mağazanızı açtıktan sonra ödeyin!

İsterseniz paket ücretinizi mağazanızı açtıktan sonra ödeyebilirsiniz.

Amerika

Kanada

Almanya

İngiltere

Başarı Metrikleri

1
Aktif İhracat Yapan Firma
0 +
Mağaza Kurulumu
1 +
Günlük Kargo
100 $K+
Katma Değer