Vezuve E-İhracat

Allegro Polonya'da Satış

allegroda satış, polonyaya ihracat, allegro danışmanlık, allegro e-ticaret, yurtdışı satış, e-ticaret danışmanlık

Allegro Pazaryerinde
E-Ticaret

Allegro Polonya’nın 1. Avrupa’nın 5. büyük online pazar yeridir. Allegrodan 25 farklı Avrupa Birliği ülkesinden alışveriş yapılabilmektedir. Platformun aylık olarak 22 milyonun üzerinde müşterisi bulunmaktadır. Rusya’da borsada kote olmuş en değerli şirkettir. Polonya’daki e-ticaret hacminin %80’ı Allegro üzerinden gerçekleşmektedir. Platform ayrıca yeni başlayan satıcılara 0 komisyon gibi ekstra destekler de sunmaktadır. Allegro satıcılarına fulfillment çözümleri sağlar bu sayede satıcılar ekstra sorumluluk almadan ticari faaliyetlerini sürdürebilirler.

Doğu Avrupa pazarında yeni müşteriler

Allegro'da Satış Yapmanın Avantajları

Türkiyedeki üreticilerin Allegro ile Polonya pazarına ihracat yaparken avantajları

01

Geniş Ürün Pazarı

Allegro üzerinde satış yapan 135.000 işletme bulunmaktadır. 2021 yılında 42 milyar zlotilik bir satış gerçekleştirmiştir. (8.5 milyar dolar) Platform üzerinde 250 milyon adet ürün bulunmaktadır. Allegro’da reklam vererek ürünlerinizi ön plana çıkartabilirsiniz.

02

Satıcı Hoşgeldin Programı

Allegro’da profesyonel bir satıcı hesabı açtıktan sonra aylık 10.000 zloty ciroya kadar satış komisyonlarından muaf olursunuz. Bu destek programı 3 ay boyunca devam etmektedir. Ayrıca platforma bir üyelik ücreti yoktur.

03

Yüksek Müşteri Güveni

Allegro en çok güvenilen Polonyalı markalar arasındadır. ülke içerisinde %87 marka bilinirliğine sahiptir. “Allegro Smart Delivery” sisteminde kayıtlı 5 milyon üyesi vardır.

04

Fulfillment Seçenekleri

Polonya’da VAT kaydı olan satıcılar ürünlerini Allegro’nun depolarına gönderebilir ve siparişlerini buradan yönetebilirler. Müşterilere hızlı gönderim yaparak memnuniyet kazanabilirsiniz.

Neden Polonya ?

Polonya Avrupa Birliğinin en hızlı büyüyen ekonomileri arasındadır. Hali hazırda Avrupa Birliğindeki en büyük 6. ekonomi konumundadır. Ülke 2021 yılında 250 milyar dolar değerinde ithalat gerçekleştirmiştir. Türkiye Polonya'ya 4.6 Milyar dolarlık yıllık ihracat gerçekleştirmektedir. Nüfusun büyük bir bölümü e-ticaret alışverişi gerçekleştirir.

Neden Allegro ?

Allegro Polonya'daki en eski ve en büyük pazar yeridir. Pazardaki e-ticaret satışlarının büyük bir bölümü Allegro üzerinden gerçekleşir. Allegro Smart Delivery üyelerine ücretsiz teslimat yapmaktadır. Platform üzerinde yıllık 8.5 milyar dolarlık satış yapılmaktadır. Yeni başlayan satıcılara 0 komisyon desteği sunmaktadır.

Neden Vezüve ?

  • Polonya’da VAT kaydı
  • Lehçe dil desteği
  • Polonya pazarına hakimiyet
  • Kesintisiz Müşteri Desteği
  • Lojistik Desteği
  • Reklam Yönetimi
  • Sektördeki Dış Ticaret Deneyimi
  • Fulfillment depoları

Neler Sunuyoruz ?

ALLEGRO YOL HARİTAMIZ

Ürün grubunuzu analiz ederek Polonya pazarına uygun olup olmadığını belirleriz. Ayrıca size yaklaşık bir kar ve maliyet analizi çıkarırız. 

Polonya'da VAT (Vergi) kaydınızı gerçekleştiririz.

Allegro satıcı hesabınızı oluşturmak için gerekli başvuru sürecini gerçekleştiririz. İndirimli komisyon oranlarından faydalanmanızı sağlarız.

Ürünlerinizi Allegro'da ön planda görünecek şekilde listeleriz. Görsellerinizi Allegronun kabul ettiği standartlarda yükleriz.

Allegro'da satışlarınızı artırmak için banner ve sponsorlu ürün reklamları kampanyalarınızı yönetiriz. Düşük maliyetlerle yüksek verim almanızı sağlarız.

Ürün görsellerinizi Allegro standartlarına uygun hale getiriz. Ürününüzün üstün özelliklerini vurguladığımız infografik görseller hazırlarız.

Polonya'daki ara depo partnerimiz sayesinde ürünlerinizi depolayabileceğiniz bir lokasyonunuz bulunur.

Allegro'da hesap sağlığınızın düzenli kontrol edilmesi ve gerekli performans metriklerinin karşılanması gerekmektedir. Satıcı performans puanınız çok düşerse mağaza kapanmasıyla sonuçlanacaktır. Vezüve ile çalışan üreticilerimizin mağaza sağlığı hep optimum düzeyde kalır.

Ürünlerinize en uygun lojistik firmasını belirler ve ihracat süreçlerinde size destek oluruz. Ürünlerinizi Allegro'nun Polonya'daki depolarına güvenle ulaştırırız.

Ödemelerinizi güvenli bir şekilde Türkiye'deki hesabınıza almanızı sağlarız. Ayrıca müşterilerinizle ve Allegro ekibiyle olan iletişimini biz gerçekleştiririz.

ALLEGRO AVANTAJLI PAKETLERİMİZ

ABONELİK

Aylık bazda çalışmak isteyen işletmeler

12 taksitle ödeme imkanı

Paket İçeriği

BUSINESS

Yurtdışı pazarına açılacak kobiler ve girişimciler

12 taksitle ödeme imkanı

Paket İçeriği

Allegro İstatistikler

0 Milyon +

Müşteri Sayısı

0 Milyar $

2021 Satış Hacmi

0 Bin +

Satıcı Sayısı

0 Milyon +

Web Ziyaretçi Sayısı

Allegro SIKÇA

SORULAN SORULAR

Allegro'da şirket kurmanız gerekir mi ?

Allegro’da satış yapabilmek için Polonya’da bir tüzel kişiliğe sahip olmanız gerekmez. Ancak ürünlerinizi Allegro’nun fullfillment depolarında tutmak isterseniz Polonya’da VAT kaydı  yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca Türkiye’de bir şirketiniz olmalı ve ticaret odası kaydınız bulunmalıdır.

Lojistik maliyetlerim ne olacak ?

Lojistik maliyetleriniz ürününüzün desisine ve ağırlığına bağlı olarak değişmektedir. Ancak ürünlerinizi toplu şekilde Polonya’ya gönderir kargo çıkışlarını oradan gerçekleştirirseniz maliyetleriniz düşecektir.

Ödemelerimi nasıl alabilirim ?

Ödemelerinizi Wise, Paypal, Payooner, Hyperwallet gibi online bankacılık sistemleri kullanarak Türkiye’deki banka hesabınıza alabilirsiniz.

Polonya'da gümrük vergisi ödememiz gerekir mi ?

Polonya ve Türkiye gümrük birliğinde olduğu için ihracat yaparken ATR belgesi düzenlenirse herhangi bir gümrük vergisi oluşmayacaktır. Ancak KDV ödemesi yapmanız gerekmektedir. (%23 KDV Oranı)

Müşterilerimle iletişimi nasıl sağlayacağım ?

Müşterilerinizle Allegro satıcı paneli üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Lehçe bilen personele ihtiyacınız olabilir.

Allegro'da reklam verebilir miyim ?

Allegro’da sponsorlu ve görüntülü reklamlar vererek  ürünlerinizin daha ön planda görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ürünlerimi Polonya'ya nasıl ulaştıracağım?

Ürünlerinizi DHL, Fedex, UPS, Horoz Lojistik gibi büyük kargo firmalarıyla anlaşarak gönderebilirsiniz. Veya Vezüve anlaşmalı kargo taşıyıcılarını tercih edebilirsiniz.

Üyelik ücreti var mı ?

Mağazanızı oluştururken herhangi bir üyelik ücreti ödemezsiniz sadece satışlarınızdan %5-15 arasında komisyon bedeli alınmaktadır. Ekstra ürün listeleme ücreti de ödemezsiniz. Hesabınızda farklı yönetim panellerine erişebilmek için satın alabileceğiniz modüller de bulunmaktadır. 

2024’de Markanı Dünyaya Aç!

Mağazanızı açtıktan sonra ödeyin!

İsterseniz paket ücretinizi mağazanızı açtıktan sonra ödeyebilirsiniz.

Amerika

Kanada

Almanya

İngiltere

Başarı Metrikleri

1
Aktif İhracat Yapan Firma
0 +
Mağaza Kurulumu
1 +
Günlük Kargo
100 $K+
Katma Değer