fbpx

Vezuve E-İhracat

Wayfair Mobilya İhracatı

Living room with furniture

Wayfair'de Satış Yapmak

Wayfair ABD, Kanada, İngiltere ve Almanya’da faaliyet gösteren ev eşyaları ve mobilya pazar yeridir. Wayfair’deki iş modeli B2C’den ziyade B2B’ye benzemektedir. Üreticiler platformda bir ürün yayınladığında aslında onu toptan fiyattan Wayfair’e satmaktadır. Mobilya kategorisinde popüler bir online web sitesi ancak ürünler kendi içerisinde alt kategorilere ayrılmaktadır. Mobilya, Dış Mekan, Yatak, Halı, Dekor Ürünleri, Organizasyon, Aydınlatma, Mutfak, Bebek Mobilyaları gibi kategorilerde satış yapmak mümkündür. Wayfair’in hizmet verdiği ülkelerde kendi operasyon ağı bulunmaktadır. Bu ülkelerdeki ara depolarınızdan Wayfair ürünü kendisi teslim alır ve müşterilere ulaştırır. Amerika’da çevrimiçi mobilya pazarının %35’ine hakimdir ve alanında liderdir.

Amerika ve İngiltere Pazarında Yeni Müşteriler

Neden Wayfair'de Satış Yapmalısınız ?

Türkiyedeki mobilya üreticilerin Wayfair ile Amerika ve Avrupa pazarına ihracat yaparken avantajları

01

Geniş Lojistik Ağı

Satıcılar, düşük maliyet ve kısa zamanda teslimat için Wayfair LojistikAğını (WDN) kullanmalıdırlar. Bu süper lojistik sistemi Wayfair’in pazarda daha hızlı bir şekilde büyümesine yardımcı olur, bu şekilde satış hacminize yüzde yüz verim sağlayabilir. Lojistik ücretini Wayfair karşılamaktadır.

02

Dövizle Ödeme Almak

Wayfair üzerinde satış yaparken sadece ödemelerinizi euro, dolar ve pound cinsinden alırsınız. Wayfair’e herhangi bir komisyon ödemesi yapmazsınız. Wayfair ürünlerinizi toptan fiyatına sizden satın alır.

03

3D Görüntüleme

Bu odalarda kullanıcı evindeki odasını gerçek oda ölçüleri ile platform üzerinde olşturabilir kapı, cam, oda rengi ve boyutları ekleleyebilir. Odasını oluşturan kullanıcı artık Wayfairde satın alacağı tüm ürünleri bu odaya yerleştirip odasında nasıl görüneceğine bakabilir.

04

Yüksek Müşteri Güveni

Wayfair mobilya ve ev dekorasyonu pazarını domine etmektedir. Müşterilerin yüksek güvenine sahiptir ve mobilya kategorisinde lider durumdadır. 

Neden E-İhracat ?

Ülkemizde çok kaliteli ve çeşitlilikte mobilya üretimi yapılmaktadır. Ancak yurtdışı satışımız yeterli seviyede değildir. Wayfair gibi yeni nesil satış kanalları sayesinde yurtdışındaki milyonlarca müşteriye ulaşmanız daha kolaydır. Ürünlerinizi pazaryeri aracılığıyla sorunsuz bir şekilde yurtdışındaki müşterilere ulaştırabilirsiniz.

Neden Wayfair ?

Wayfair ABD'de genelinde mobilya kategorisinde Amazon'u dahi geçmiş durumdadır. Binlerce ürün seçeneği sunması ve müşteri güvenini kazanmış olması nedeniyle müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca 3D Görüntüleme teknolojisi Wayfairi rakiplerinden ayırarak satış oranlarını yükseltmektedir. Wayfair'de satış yaparak Amerika, Kanada ve Avrupa pazarına giriş yapabilirsiniz.

Neden Vezüve ?

  • Avrupa ve Amerika’da ara depo desteği
  • Uçtan uca wayfair satış yönetimi
  • Wayfair’de uzun yıllar satış tecrübesi
  • Kesintisiz Müşteri Desteği
  • Gümrükleme Desteği
  • Lojistik Desteği
  • Ürün sorumluluk sigortası desteği
  • Şirket kuruluş desteği

Neler Sunuyoruz ?

WAYFAİR YOL HARİTAMIZ

Hedef pazardaki talebi ve rakiplerinizi inceleriz. Ürünlerinizi en doğru stratejilerle satışa sunarız.

Wayfair Amerika, Kanada, İngiltere ve Almanya'da aktif faaliyet göstermektedir. Satış yapmak istediğiniz ülkede şirket kuruluş işlemlerini gerçekleştirmelisiniz.

Wayfair mağaza açılışınız için başvuru yapabiliriz ve Wayfairin talep ettiği gerekli belgeleri sağlarız.

Wayfairde satış yapmak isteyen mobilyacılar en az 1 milyon ABD Doları değerinde ürün sorumluluk sigortası yaptırmalıdır. Ürün sorumluluk sigortası Türkiye’de yaptırılabilir, yüksek bir bütçe ya da ciddi şartlar gerektirmez.

Wayfair'e mümkün olduğu kadar fazla ürün çeşitliliği sunmalısınız. Ürünlerinizle ilgili tüm detaylar göndereceğiniz kataloglarda yer almalıdır. Ayrıca ürün görselleriniz profesyonel olmalıdır.

Wayfair'de satışlarınızı arttırmak için gerekli reklam kampanyalarınızı oluştururuz.

Satış yapmak istediğiniz ülkede bir ara depo ile çalışmalısınız. Bu ara depodan ürün çıkışlarınız gerçekleşecek ve iade aldığınızda bu depolara dönecektir. Ürün kargo ücretini Wayfair karşılamaktadır.

Ara deponuz ve Wayfair paneliniz entegre olmalıdır. Kullanacağınız entegrasyon sistemi sayesinde yeni ürün veya stok girişi yaptığınızda bu Wayfair'e otomatik olarak bildirilecektir.

WAYFAİR AVANTAJLI PAKETLERİMİZ

ABONELİK

Aylık bazda çalışmak isteyen mobilya üreticileri

12 taksitle ödeme imkanı

Paket İçeriği

BUSINESS

Yurtdışında markalaşacak mobilya üreticileri

12 taksitle ödeme imkanı

Paket İçeriği

Wayfair İstatistikler

0 Milyon +

Müşteri Sayısı

0 Bin +

Satıcı Sayısı

0 Milyar $

Ürün Değeri

0 Milyon +

Web Ziyaretçi Sayısı

0 Mühendis +

Yüksek Arge Harcaması

Wayfair Satış

için gereklilikler

Hedef Ülkede Şirket Kuruluşu

Satış yapmak istediğiniz ülkede şirket kuruluş işlemlerinizi gerçekleştirmiş olmalısınız.

Yurtdışı Ara Depo

Paketleme, kargolama, depolama ve iade işlemleriniz için bir ara depoyla anlaşmalısınız. Ayrıca bu ara depo yerel dilde müşteri desteği de verebilmelidir.

Ürün Sorumluluk Sigortası

Ürünleriniz 1 milyon dolar değeri kapsayacak şekilde sigortlanmalıdır. Sigorta bedelleri 2500-3500 dolar arasında değişmektedir.

Yüksek Çözünürlükte Görseller

Wayfair’deki 3D oda teknolojisine uyumlu olabilmek için ürün görsellerinizin yüksek çözünürlükte ve profesyonel çekimler olması gerekmektedir.

Kalifiye Personel

Wayfair’da bir satıcı olarak envanter, müşteri hizmetleri, iadeler ve diğer lojistiği yönetmek için kalifiye personele ihtiyacınız olacak.

Entegrasyon

Ürünleriniz ve deponuzu Wayfair’E entegre edebilmek için geekseller, cartrover, celigo gibi entegrasyon sağlayıcılarından birisiyle çalışmalısınız

Wayfair Düğün Paketi

Wayfair yeni evlenen çiftler için ilginç bir sistem kullanır. Evinizde kullanmak istediğiniz ürünleri Wayfair’de düğün platformuna yüklersiniz. Bu platforma erişim için sizlere bir kod sağlanır. Bu kodu düğününüze katılan misafirlerle paylaşarak size düğün hediye olarak neler alabileceklerini görmelerini sağlarsınız.

İade Politikası

Müşteriler satın aldıktan 30 gün içerisinde ürün iadesi yapabilmektedirler. Ancak müşteriler ürünü orjinal ve hasarsız şekilde korumuş olmalı, demonte halde satın aldıysa o şekilde teslim etmeli, ayrıca orjinal kutusunda veya orjinale yakın ölçülerede bir kutuyla iade işlemini gerçekleştirmelidir.

3D Visual Odalar

Aklında fikir olamayan ve tavsiyelere açık olan kullanıcılar wayfairin ‘oda fikirleri’ panelinden daha önce oluşturulmuş oda tasarımlarını görebilir, bu odalarda kullanılan eşyaları odadan çıkmadan sepetine ekleyebilir. Mutfak, yatak odası, salon, bahçe gibi kategorilerinden ihtiyacı olanını seçip binlerce fikre sahip olabilir.

Pazaryeri Verileri

Wayfair satıcıların satış, piyasa oranı, talep durumu gibi önemli metrikler ile ilgili verilere ulaşmasına yardımcı olur. Bu sayede satıcılar 3. parti yazılımlara ihtiyaç duymaz.

2024’de Markanı Dünyaya Aç!

Mağazanızı açtıktan sonra ödeyin!

İsterseniz paket ücretinizi mağazanızı açtıktan sonra ödeyebilirsiniz.

Amerika

Kanada

Almanya

İngiltere