Vezuve E-İhracat

Vezüve Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama faaliyetleri günümüzde tüm ölçekteki işletmeler için büyümenin ve karlılığını artırmanın en efektik yoludur. Biz müşteriler vaktimizin büyük bir bölümünü sosyal mecralarda geçiriyoruz ve satın alma kararlarımızı karşımıza çıkan fırmalarda oluşan güven algımıza göre belirliyoruz. Hedef kitleleriyle sosyal mecralarda vakit geçiren ve güven kazanan firmalar büyümesini sürdürecektir.

Digital Pazarlamanın Avantajları

Optimizasyon ve Dönüşüm

Dijital reklamlar sayesinde yaptığınız kampanyaların performansını ölçebilir aldığınız geri dönüşlere göre kampanyanızda geliştirmeler yapabilirsiniz.

Müşteri Segmentasyonu

Dijital Pazarlama ile hedef kitlenizi demografik özelliklerine, konumuna ve ilgi alanlarına göre belirleyebilir bu sayede reklamlarınızı sadece ürününüzle veya hizmetinizle ilgilenen kullanıcılara sunmuş olursunuz.

Düşük Maliyet, Yüksek Verim

Dijital pazarlama geleneksel pazarlama yöntemlerine kıyasla daha düşük bütçelerle yürütülebilmektedir. Ayrıca doğru hedef kitle doğru zamanda belirlendiğinde yatırım getirisi çok daha yüksek olacaktır.

Dijital Pazarlama Yol Haritamız

1-Reklam Hesaplarının Kurulması

Google ADS ve Facebook Business Suite hesaplarınızı oluştururuz.

2-Anahtar Kelime Araştırması

Sektörünüze ve ürününüze uygun kelimeler hedeflenir.

3-Reklam Görsellerinin Hazırlanması

Müşterileri harekete geçirecek reklam görüntüleri oluşturulur.

4- Bütçe ve Tekliflerin Belirlenmesi

Doğru stratejiyle daha düşük bütçelerle daha yüksek verim almanız sağlanır.

5- Hedef Bölge ve Segmentasyon

Hedef ülke ve şehir hedeflemesi yapılır. Müşteriler ilgi alanlarına göre hedeflenir.

6-Başlık ve Açıklamaların Hazırlanması

Başlık ve Açıklamalar reklam puanlamanızın belirlenmesi için önemlidir. Anahtar kelimelerle uyumlu olmalıdır.

7-Reklam Uzantılarının ve Formların Kurulması

Müşterilere sunduğumuz hizmetleri daha iyi tanıtabilmek için telefon aramaları, form doldurma veya mağaza ziyareti gibi uzantılar kurulur.

8- Dönüşümlerin Kurulması ve Web Entegrasyonu

Reklam performansını izlemek ve negatif anahtar kelimeleri belirlemek için web sitenizde dönüşümleri kurarız.

Dijital Pazarlama Reklam Türleri

Google ADS Reklamları

Google pazarlama hunisindeki tüm süreçlerde bize yardımcı olacak araçlara sahiptir. Satışlarınızı artırma, bilinirliği artırma, web sitesine daha çok trafik çekme, uygulamanızı tanıtma gibi birçok kampanyayı Google ADS reklamları sayesinde verimli ve sürdürülebilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Google ads danışmanlığı ve yeniden pazarlama reklamları danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Youtube Video Reklamları

Youtube müşterilerin satın alma kararı verirken ziyaret ettikleri adreslerin başında gelir. Yüksek izlenme ve dinlenme oranları sayesinde müşteriyle etkileşime geçilmesi gereken bir pazarlama kanalıdır. Markanız üzerinde bilinirlik oluşturma, müşteri kararlarını etkileme ve dönüşüm süreçlerinde size benzersiz fırsatlar sunar. Google ADS Video Reklam Danışmanlığı ve Youtube Reklam Danışmanlığı sunuyoruz.

Facebook Reklamları

Facebook reklam kampanyaları sayenizde kitlenize ulaşıyor ve satın alma sürecinde onların kararlarını etkiliyoruz. Marka bilinirliği, etkileşim ve dönüşüm araçlarını işletmenize maksimum katkıyı sağlayacak şekilde optimize ediyoruz. Facebook reklam yönetimi hizmetimiz sayesinde yüksek verimli reklamlar ve geri dönüşler alabilirsiniz.

Instagram Reklamları

Dünya üzerinde instagramin yaklaşık 1.2 milyar aktif kullanıcısı bulunur. Düşük bütçelerle etkileşim elde edilebilmesi, reklam performansının analiz edilebilmesi, hedeflerimize ulaşmamız için sağladığı araçlar sayesinde efektif bir pazarlama aracıdır. Instagrama yaptığınız yatırımlar güvenilir bir marka imajı yaratmanıza katkı sağlayacaktır. Sosyal medya reklam yönetimi hizmetimiz kobilerin markalaşmasını sağlayacak ve müşteri bilinirliklerini artıracaktır.

Tiktok Reklamları

Tiktok günümüzde Z kuşagını etkilemek için en etkili platformdur. 1 milyarı aşan kullanıcı sayısı ve youtube izlenme sayılarına ulaşan trafiği sayesinde markaların mutlaka bu platformda konumlanması ve kitlesiyle diyalog kurması gerekmektedir. Tiktok reklamları her geçen gün daha da önem kazanacaktır. Tiktok reklam danışmanlığı hizmetimiz ile üreticiler Z kuşağına en kestirme yoldan ulaşabilecekler.

Pinterest Reklamları

Pinterest Etsy'nin en fazla trafik aldığı sosyal medya platformlarından birisidir. Pinterest reklamları kullanarak Etsy mağazanıza daha fazla trafik ve satış almanızı sağlarız. Doğru kullanıcı hedeflemesi yapılarak sadece sizin ürünlerinizi araştıran müşterilere ulaşırız. Pinterest reklamları ağırlıklı olarak Kuzey Amerika ve Avrupa'da aktif olarak kullanılmaktadır.

Dönüşüm Hunisi

Farkındalık

Bilinirlik Oluşturma

Pazarlama hunisinin ilk aşaması olan bilinirlik yaratma sürecinde mümkün olan en fazla potansiyel kullanıcıya erişmeyi ve marka bilinirliğizin artmasını hedefleriz. Satış yapmaktan ziyada marka sadakatinin artırılması amaçlanmaktadır.

İlgi ve Arzu

Kararları Etkileme

Sizin ürün ve hizmetlerinize yönelik araştırma yapan potansiyel kullanıcılarla iletişime geçerek onları sizin markanıza yönlendirmeyi amaçlamaktadır. Bu aşamada kullanıcı markanızın farkındadır ve ihtiyacı olan ürün hakkında araştırmalar yapmaktadır. Neden sizi seçmelerini gerektiğini onlara gösterip ilgilerini çekmeyi sağlarız.

Aksiyon

Harekete Geçirme

Pazarlama hunisinin son katmanı müşterinin müşterinin hedeflenen dönüşümü gerçekleştirmesidir. Bu bir form doldurma, ürün satışı, telefon araması, mağaza ziyareti gibi pek çok kriter olabilir. Markanızla zaten iletişime geçmiş olan potansiyel müşterilerini aksiyona yönlendirirsiniz. Web sitenizdeki artan trafiğin gerçek bir ROI’ye dönüşmesini sağlarız.