fbpx

Vezuve E-İhracat

amazon-business-amazon-fba-danışmanlık-eticaret-danışmanlık-eihracat-danışmanlık-amazon-private-label-ihracat-danışmanlık-amazon-ingilterede-satış-amazon-amerikada-satış

Blog İçeriği

Amazon Business nedir?

 

Her türden şirketin satın alma ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için özel olarak tasarlanmış bir Amazon hizmetidir. Amazon Business. Business satıcı programı işletmeler arasındaki satışlarınızın artmasına olanak sağlar. Amazon Business satıcısı olursanız sizden büyük miktarlarda ürün satın alınmasını kolaylaştıran ödeme yöntemleri ve fiyatlandırma gibi çeşitli avantajlar elde edersiniz.

Amazon Business genellikle küçük ve orta ölçekli firmalar tarafından talep görüyor. Küçük ve orta ölçekli firmaların satın alma işlemlerini kolaylaştıran Amazon Business’a kayıt olabilmek için herhangi bir ücret ödemek gerekmiyor. Şirket adına oluşturduğunuz hesapla yetkili olan kişi isteği doğrultusunda ürün veya malzeme satın alma imkanına kavuşuyor.

Platform belirli miktar ürün üzerinde indirimler sunuyor. Satıcılardan indirimli fiyata satılan ürünleri görmek için müşteriler “Bir miktar indirim iste” seçeneğini kullanabiliyor. Ayrıca hesabın ana sahibi istediği doğrultuda hesaba yetkili isimler ekleyebiliyor. Bu sayede iş yükünü azaltabiliyor. Amazon Business satıcısı olabilmeniz için aylık $39.99 ödeyerek profesyonel satış planında olmanız gerekmektedir.

amazon-business-amazon-fba-danışmanlık-amazon-private-label-amazonda-satış

 

Business Satıcı Hesabının Normal Satıcı Hesabından Farkları

Mevcut Amazon satıcı hesabınızla B2B özelliklerine erişebilirsiniz. Amazon business satıcıları alıcılar toplu ürün aldığında azalan komisyon avantajına sahip olurlar. Amazon Business satıcı programı aşağıdaki avantajları sağlar:

  • Business fiyatlandırması ve miktar indirimleri: Sizden toplu miktarlarda alım yapılmasını kolaylaştıran fiyatlandırma ve ödeme özellikleri.
  • B2B ürün fırsatları: Müşteri talepleri doğrultusunda kişiselleştirilmiş ürün önerileri alın.
  • Business-Only seçeneği: Yalnızca business müşterilerine ürün önerme seçeneği.
  • Gelişmiş içerik: Çeşitli kategorilerde sunduğunuz ürünler için Kullanıcı Kılavuzları ve Malzeme Güvenlik Veri Formları gibi geliştirilmiş ürün içerikleri yüklenebilir.
  • Satıcı Kimlik Bilgileri: İşletmenizin Amazon Business müşterilerine fark yaratması için kalite, çeşitlilik ve sahiplik bilgileri ve sertifikaları sunun.
  • Business Seller profili: Logo, kuruluş yılı, işletme tipi gibi İşletmenizle alakalı ek bilgileri profilinize ekleyebilirsiniz. Bu bilgileri müşterilerinize profil sayfanızda gösterilir.
  • İşletme raporlar: Hangi müşterilerin sizden alım yaptığı, ne zaman alım yaptığı gibi çeşitli raporlara erişim sağlayabilirsiniz.
  • Tax Invoice Available Rozeti: Özel Tax İnvoice Available Rozeti sayesinde ürünlerinizi Amazon Business kullanıcılarına daha fazla gösterme şansı. (Yalnızca Vergi Hesaplama Hizmetlerini etkinleştirmiş satıcılar tarafından kullanılabilir.)

Amazon Business müşterileri hangi kullanıcılardır?

Amazon Business müşterileri, işletme hesaplarının kayıt işlemlerini tamamlamış ve işletme olduğu kanıtlanan müşterilerdir.

Etiketli Satıcı Ne demektir?

Amazon KDV hesaplama hizmetini kullanan ve aynı zamanda istenen performans hedeflerini tutturan Amazon Business satıcıları Business Satıcı etiketi almaya hak kazanır. Müşteriler etiketi satıcı adınızında hemen yanında görebilir. Bu da tekliflerinizin öne çıkmasına ve gelirinizin artmasına olanak sağlar.

Amazon Business hesabı nasıl oluşturulur?

Kendi işletme hesabınızı oluşturmak için aşağıda ki adımları takip etmelisiniz.

business.amazon.com adresine gidin.

Daha sonra sağ üst köşede ki “Create a free account” seçeneğine tıklayın.

Aşağıda gördüğünüz alana mail adresinizi yazın ve “Get Started” seçeneğine basın.

Yukarıda ki ilgili kısımlara Adınızı,mail adresinizi ve şifrenizi girin.

Daha sonra Amazon bizi firmamızın ve kendi bilgilerimizi gireceğimiz sayfaya yönlendirecek. Bu sayfada ki bilgilerimizi doldurduktan sonra. Ödeme yöntemi olarak bir kredi kartı bilgisi girmemiz gerekiyor. Tüm bu bilgileri doğru olarak girdiğimizi Amazon onaylarsa bir onay e-postası alırız ve hesabımızı kullanmaya başlayabiliriz. Doğrulama işlemi ortalama 3 iş günü sürebilmektedir.

Kategorilere Göre Amazon Komisyon Oranları

Amazon Business’da satış yapmak için ödemeniz gereken Amazon ücretlere ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Buğra Güngör
Amazon Uzmanı
eihracat_devlet_tesvikleri_eihracat_danismanlik_eticaret_danismanlik_eticaret_devlet_destekleri
E-İhracatta Devlet Destekleri

Biz kimiz ? Hakkımızda Referanslarımız Partnerlerimiz Kariyer E-İhracat E-İhracat Danışmanlık AMAZON Danışmanlık ETSY Danışmanlık Walmart Amerika’da Satış E-İhracat Sitesi Kurulumu B2B İhracat E-Ticaret Performans Pazarlama

Devamını oku...