fbpx

Amazonda Hesap Açılışı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Blog İçeriği

Amazon Hesap Açılışında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Bugün ki blog yazımızda sizlerle Amazon’da hesap açarken dikkat etmemiz gereken konuları inceleyeceğiz. Amazon hepimizin bildiği gibi müşteri odaklı bir platform bu sebeple platformuna kabul ettiği satıcıların güvenilir olduklarından emin olmak istiyor. Hesap açarken en çok korkulan konulardan biri hesabın suspend olması. Bu yazımızda bahsettiğimiz konulara dikkat ederek hesabınızın suspend olması riskinin önüne geçebilirsiniz.

1. Aynı kişi adına birden çok hesap açılmaması:

Amazon’da her kişi adına yalnızca bir kez hesap açılabilir. Bu gözden kaçırılan en önemli konulardan biri. Amazon hesabı açarken vazgeçip daha sonra tekrar açmak isteyen insanlar genellikle sıfırdan yeni bir hesap açmaya çalışıyor. Fakat Amazon yeni açmaya çalıştığınız hesapla eski hesabın aynı kişiye ait olduğunu anlayıp hesabı suspend edebiliyor. Kesinlikle aynı kişi adına ikinci bir hesap açmayı denememelisiniz. Eğer daha önceden bir hesap açmışsanız ve bu hesabın giriş bilgilerine hiçbir şekilde ulaşamıyorsanız ve yeni bir hesaba ihtiyacınız varsa kendi adınıza değil güvendiğiniz biri adına hesap açmalısınız.

 

2. Daha önce hesap açılan bir bilgisayarın kullanılmaması:

Amazon hepimizin bildiği gibi gelişmiş bir yapay zekaya sahip. Bu sebeple siz daha önce başka bir hesabın açıldığı bilgisayardan yeni bir hesap açmaya çalıştığınızda IP adresinizden bunu anlayabilir ve bunu bir tehdit olarak algılayarak hesabınızı suspend edebilir. Bunun önüne geçmek için daha önce hesap açılmamış temiz bir bilgisayar kullanmalısınız.

 

3. Banka hesap dökümünde ki adresle Amazona girdiğiniz adresin uyuşması:

Amazon’a sunduğunuz banka hesap dökümünüzde ki adresin girdiğiniz adresle muhakkak uyuşması gerekmektedir. Amazon’un en dikkat ettiği noktalardan biri adres kısmıdır. Bu sebeple sunduğunuz belgelerin tümünde ki adresleri uyumlu olmasına dikkat edin.

 

4.Verdiğiniz kredi kartının yurtdışı işlemlere açık olması:

Amazon’da hesap açarken sizden bir kredi kartı istenecek Amazon profesyonel hesap planı için olan aylık abonelik ücretini bu kredi kartından çekmeye çalışacaktır. Bazı kişilerin kredi kartları yurtdışı işlemlere kapalı oluyor eğer kartınız yurtdışı işlemlere kapalıysa Amazon ücreti kartınızdan çekemez ve bu sebeple hesabınızı askıya alır. Bunun olmaması için muhakkak kredi kartınızın yurtdışı işlemlere açık olduğundan emin olmalısınız.

 

5.Şirket bilgilerinin doğru girilmesi:

Amazon’da hesap açmak için kullanacağınız şirket bilgilerinin doğru olarak girildiğinden emin olmasınız. Verdiğiniz bilgilerde hata olması durumunda Amazon hesabınızı askıya alacaktır. Bu kısımda en çok yapılan hatalardan biri şirket ünvanının yanlış girilmesidir. Şirket ünvanınızı doğru girdiğinizden emin olun.

 

6.Ödeme almak için kullanacağınız Payoneer, Wise gibi bankalarda ki adresinizin uyumlu olması:

Yurtdışından ödeme almak için genellikle Payoneer, Wise gibi yöntemler kullanılmaktadır. Bunlardan hangisini kullandığınız farketmeksizin kullandığınızın adresinin Amazon’a girdiğiniz adresle uyumlu olması gerekmektedir.

 

7.Pasaport/Kimlik:

Amazon sizden kimliğinizi doğrulamak için pasaport ya da kimlik isteyecektir. Eğer kimlik ile ilerleyecekseniz muhakkak yeni kimlik olmalı ,eski kimlikle ilerleme sağlayamazsınız. Kimlik veya pasaport arasında hangisi ile ilerleyecekseniz muhakkak kaliteli bir şekilde taranmış bir dosyasını yüklemelisiniz. Yazıların net okunmadığı kalitesiz belgeler kabul edilmeyecektir.

 

8.Görüntülü görüşme:

Gerekli tüm belgeleri yükledikten sonra son aşamada bir Amazon yetkilisi ile görüntülü görüşme yapmanız gerekecek. Bu görüşmeyi hemen yapabilirsiniz ya da müsait değilseniz ileri tarihli görüşme randevusu alabilirsiniz. Bu görüşme esnasında Amazon’a sunduğunuz belgeleri fiziki olarak yanınızda bulundurup yetkiliye göstermelisiniz. Bu aşamayı da geçtikten sonra eğer herşeyi doğru yaptıysanız hesabınız birkaç gün içinde aktif olacaktır.

Sorunsuz ve garantili bir şekilde Amazon Amerika, Avrupa, İngiltere ve Birleşik Arap Emirliklerinde hesap açmak isterseniz Vezüve tüm süreci sizin adınıza profesyonel Amazon ekibiyle yönetecektir.

Vezüve e-ihracat departman hizmetiyle yurtdışı pazarlarına açılırken sizlere destek olur. Markanıza değer katar!

bugra_gungor
Buğra Güngör
Pazarlama Yöneticisi

Paylaş :

Son Bloglarımız
Bültenimize abone olmak için