Etsy’de En Çok Satılan Ürün Kategorileri 2023

Blog İçeriği

Etsyde En Çok Satılan Ürün Kategorileri 2023

Etsy’de satış yapıp yapamayacağınıza karar vermek için öncelikle Etsy’de en çok satılan ürünlerin neler olduğunu bilmek gerekir. Etsy’de özellikle el yapımı ürünlere ağırlık vermesinin yanı sıra vintage ürünler, el işi malzemeleri için kullanılan ara malzemeler ve araçlar gibi çok çeşitli kategorilerde ürünler bulunmaktadır. Gelin birlikte bu kategoriler arasında en çok satılanlara bir göz atalım:

1. El Yapımı Takı ve Aksesuarlar

El yapımı takı ve aksesuarlar Etsy’de en çok satılan ürün kategorilerinin başında gelmektedir. Ayrıca kolye, küpe, bilezik, halhal ve diğer birçok takı ürününü de kapsadığından dolayı en büyük ürün kategorisi konumundadır. Etsy’de satış yapmak isteyenler için takı ve aksesuarlar bölümü çok büyük bir fırsat yaratmaktadır.

2. Takı ve El İşi Malzemeleri

Ets’de takı ve aksesuarlara bu kadar talep varken bu ürünlerin yapıldığı malzemelere de tabii ki talep çok olmaktadır. Malzemelerin içerisinde takıların yapımında kullanılan boncuklar, taşlar, zincirler, kurdaleler ve bu malzemeleri bir araya getirmek için kullanılan aletler vardır. Bu malzemeler ayrı ayrı satılabilmekle birlikte paketler halinde de satılabilir. Boş zamanlarını ilginç hobilerle değerlendirmek veya yeni hobiler kazanmak isteyenler için çok değerli ürünleri barındırmaktadır. Talebi bu kadar çok olduğu için de satış yapmak isteyenler bu kategoride kendine çok güzel fırsatlar yaratabilir.

3. Kişiselleştirilmiş Ürünler

Kişiye özel tasarlanmış ürünler Etsy’de büyük bir pazar payına sahiptir. Özellikle sevdiklerinize hediye almak istediğinizde sizin için çok fazla çeşit bu kategoride mevcuttur. Sadece hediye değil kendiniz için de çok güzel ve kullanışlı ürünler bulabilirsiniz. Kişiye özel tasarım ürünler müşteriler tarafından da çok talep görmektedir bu yüzden kategori olarak satış yapmak isteyenler için iyi bir fırsattır.

4.Vintage Ürünler

Etsy, vintage ürünlerinin satışının kolayca yapılabileceği nadir sitelerden biridir. İşe yaramayacağını düşündüğünüz ürünleriniz belki de başka biri için çok değerli bir parça olabilir veya bir koleksiyonda yerini alabilir. Bu kategoride ev ve yaşam eşyaları, giyim ve hatta mücevherat ve antikalara kadar çok fazla ürün yelpazesi vardır.

5. Deri Ürünler

Cüzdan, çanta, ayakkabı gibi deri tasarımlar Etsy’nin en çok satılanları arasında yer almaktadır. Çoğunlukla el yapımı olan bu ürünlerin değeri ve kalitesi de oldukça yüksektir.

6. Ahşap Ürünler

Son dönemlerde ahşap ürünler çoğu kullanıcının ilgisini çekmektedir. Örnek vermek gerekirse laptop standı, içki aksesuarları, duvar rafları bu ahşap ürünler arasındadır. Dekorasyona önem verenler için önemli bir kategoridir. Bu sebeple bu kategoriye uygun ürünlere sahip satıcılar oldukça şanslıdır.

7. Evcil Hayvan Ürünleri

Evcil hayvanlara özel olan bu kategoride yatak, ev, oyun alanları, oyuncaklar gibi ürünler bulunmaktadır ve oldukça ilgi gören ürünlerdir. Son zamanlarda evcil hayvan besleme oranları artmıştır bu sayede hayvanların ihtiyaçlarına yönelik ürünlere olan talep de oldukça artmıştır.

8. Defterler/Planlayıcılar

Defterler ve planlayıcılar her alanda kullanılan çok çeşitli varyasyonlarda üretilebilen ürünlerdir. Rengarenk desende ve farklı dizaynlardaki defterler-planlayıcılar her yaş grubuna hitap edilebileceği için müşteri kitlesi çok fazladır ve bu ürünleri kullanan insan sayısı da oldukça çoktur. Siz de ürünlerinize güveniyorsanız ve Etsy’de satış yapmak istiyorsanız bu kategori de sizin için çok fazla fırsat bulunmaktadır.

9. Stickerlar

Etsy’de satış yapmak için en yaratıcı ve geniş ürün yelpazesine sahip çıkartmalar en iyi seçeneklerden biridir. Çıkartmalar ile not defterleri, günlükler, planlayıcılar, masalar ve telefon kapları yani aklınıza gelebilecek her yeri süslenebildiği için çok fazla kullanım alanı vardır. Ayrıca, bu ürünler hem ucuz, hem de üretim ve gönderim maliyetleri de az olduğu için oldukça avantajlı bir seçim sunmaktadır.

10. Ev ve Yaşam Ürünleri

Pandemi döneminde herkesin evde kalmasıyla birlikte insanlar hem online alışveriş yapmaya hem de evlerinde daha fazla değişikliğe gitmeye ve dekorasyona daha çok önem vermeye başladılar. Etsy’de de ev ve yaşam ürünlerinde çok sadece mobilya ürünleri yer almaz. Bu kategorinin en çok satanları arasında dekorasyon ürünleri, mutfak araç –gereçleri, tablolar, bahçe ürünleri gibi çok fazla ürün yer almaktadır. 2020’den beri talebin çok artması sebebi ile bu kategoride ürün satışı yapmayı düşünebilirsiniz.

11. Düğün Eşyaları

Etsy bu kategoride de çok fazla ürüne sahiptir öyle ki düğün alışverişi yapmak için Etsy’ye giren biri ihtiyacı olan hemen hemen her ürüne buradan ulaşabilir. Düğün davetiyeleri, nedime kıyafetleri, elbiseler, süslemeler bu kategorideki ürünlerden sadece birkaçıdır.

Vezüve e-ihracat departman hizmetiyle yurtdışı pazarlarına açılırken sizlere destek olur. Markanıza değer katar!

Furdag Kaman Vezuve
Fürdağ Kaman
E-Ticaret Uzman Yardımcısı

Paylaş :

Son Bloglarımız
Bültenimize abone olmak için