Vezuve E-İhracat

eihracatta_gümrük_limitleri_gümrük_muafiyet_sınırları_eticaret_etgb_sınırötesi_eticaret

E-İHRACATTA GÜMRÜK MUAFİYET SINIRLARI

 

Gümrük Muafiyet Sınırı, bir ülke gümrüğünde ürünlerin gümrük vergisi ödemeden ülke sınırlarına girebileceği limitleri ifade etmektedir. Bu E-İhracat yapan satıcılar için çok önemli bir avantaj ve fırsattır. Her ülkede olmasa da bazı ülkelerin Gümrük Muafiyet Sınırları yüksektir. Bu sayede ürünlerinizin değeri eğer belirtilen sınırları aşmıyor ise KDV veya gümrük vergisi ödemeden müşterilerinize ulaştırmanız mümkündür.

Peki bu ülkelerin gümrük muafiyet sınırları ne kadardır ?

1– ABD

ABD gümrük muafiyeti en yüksek olan ülkelerden birisidir. Kargolama dahil değeri 800$’ı aşmayan ürünlerinizi herhangi bir vergi ödemeden ABD sınırlarındaki müşterilerinize satmanız mümkündür. Ancak bu ürünlerinizin kontrol edilmeyeceği anlamına gelmez. Eğer gıda ürünü veya kimyasal içerikli bir ürün gönderiyorsanız mutlaka gerekli sertifikasyonlara sahip olmanız gerekmektedir.

2- Azerbaycan

Azerbaycan’ın gümrük muafiyeti sınırı 300$ ABD dolarıdır. Müşterinin KDV ödemesini yapması gerekmektedir.

eihracatta_gümrük_limitleri_gümrük_muafiyet_sınırları_eticaret_etgb_sınırötesi_eticaret

3- Rusya

Rusya’da gümrük muafiyet sınırı 150€ Eurodur.

4- Birleşik Arap Emirlikleri

BAE için gümrük muafiyet snırı 270 ABD doları veya 1000 UAE Dirhemi olarak hesaplanır.

 

5- Kazakistan

Kazakistan’ın gümrük muafiyeti sınırı 500 ABD doları seviyesindedir.

6- Ukrayna

100 Euro’ya kadar olan ürünlerinizi Ukrayna’ya gümrük vergisi ödemeden gönderebilirsiniz.

7- Avustralya

Avustralya’da gümrük muafiyet sınırı 1000 Avustralya Doları düzeyindedir. Ancak KDV vergi muafiyeti bulunmaz. Gönderilen ürünlerine uygulanan %10 KDV genellikle müşteri tarafından ödenir.

8- İngiltere

İngiltere’de gümrük muafiyet sınırı 135 pounda kadardır. Ayrıca 15 Pounda kadar olan ürünler KDV de ödemeden gümrükten geçiş yapabilir.

eihracatta_gümrük_limitleri_gümrük_muafiyet_sınırları_eticaret_etgb_sınırötesi_eticaret

9- Kanada

Kanada’da gümrük muafiyet sınırı 20 Kanada Doları seviyesindedir. Gümrük değeri bu miktarı aşan ürünlerin KDV ve gümrük vergisi ödemesi gerekmektedir.

9- Avrupa Birliği Ülkeleri

1 Temmuz 2021’e kadar 22 Euro olan gümrük sınırı bu tarihten itibaren 0’a indirilmiştir. Yani AB’ye giriş yapan tüm ürünlerin gümrük işlemlerine tabi olması ve KDV ödemesi gerekmektedir. 22 Euro ve 150 Euro arasındaki ürünlerine ekstra bir gümrük vergisi uygulanmaz. Ancak Türkiye gümrük birliğine üye ülkeler arasında olduğundan dolayı Türkiye’den A.TR belgesi ile gönderilen ürünler fiyatı 150 Euro’dan yüksek olsa bile gümrük vergisinden muaf tutulur.

amazon bae'de satış yapmak, amazona ihracat yapmak, amazon danışmanlık, amazon fba, amazon amerikaya satis, körfez ülkelerine ihracat
AMAZON BAE’DE SATIŞ YAPMAK 2023

Biz kimiz ? Hakkımızda Referanslarımız Partnerlerimiz Kariyer E-İhracat E-Ticaret ve E-İhracat Danışmanlık AMAZON Danışmanlık ETSY Danışmanlık E-İhracat Sitesi Kurulumu B2B İhracat E-Ticaret Performans Pazarlama Trendyol

Devamını oku...
amazonda_nasıl_ödeme_alınır_amazon_fba_amazon_amerikada_satis
Amazonda Ödeme Alma Yöntemleri

Biz kimiz ? Hakkımızda Referanslarımız Partnerlerimiz Kariyer E-İhracat E-İhracat Danışmanlık AMAZON Danışmanlık ETSY Danışmanlık Walmart Amerika’da Satış E-İhracat Sitesi Kurulumu B2B İhracat E-Ticaret Performans Pazarlama

Devamını oku...
Burak Can Toplar
E-İhracat Uzmanı