Amazon Handmade’de Satış Yapmak

Blog İçeriği

AMAZON HANDMADE’DE SATIŞ

Amazon El Yapımı ürün kategorisi, 2015 yılında Amazon Markette çevrimiçi bir mağaza olarak aktif hale geçti.

Amazon handmade Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika, İngiltere, Almanya,İtalya,Fransa, İspanyada hizmet vermektedir.

Amazon Handmade de satış yapabilmek için Amazonda profesyonel bir satıcı hesabınız olması gerekir.

Bu hesap üzerinden Handmade kategorisinde satış yapma başvurusunda bulunmalısınız. 2 gün içerisinde olumlu ya da olumsuz dönüş alacaksınız. Olumlu dönüş sonrasında ürünlerinizi listelemeye başlayabilirsiniz.

BAŞVURU NASIL GERÇEKLEŞİR

Ad ve e-posta adresinizi girerek kayda başlarsınız.

Ürün tasarımı ve üretim süreçleriniz hakkında bilgilendirme isteniyor. Üretim süreçlerinin detaylarını içermeyen başvurular kabul edilmiyor.

ÖRNEK: Ahşap duvar dekoru için: Ahşabın kesimi verniklenmesi boyanması kurutulması gibi. Tüm süreci detayı ile anlatmanız gerekiyor.

Yaptığınız çalışmaların fotoğraflarını mutlaka yüklemeniz gerekiyor. Görsellerde işletmenizin adı, logonuz veya kartvizitiniz net bir şekilde görünmelidir.

Not: El yapımı ürünlerinizi sattığınız mevcut sitelerin URL’lerinin yanı sıra bu ürünleri paylaştığınız sosyal medya bağlantılarını eklemek, başvurunuzla ilgili karar verme süreçlerinde olumlu etki yaratır. Başvurunuz incelenir.

KİMLER SATIŞ YAPABİLİR

  1. Onaylı bir Amazon satıcı hesabı.
  2. Ürünlerinin yapımında tek başına ya da yirmi kişiden az ekibiyle, birlikte çalışan bağımsız zanaatkarlar.
  3. Birlikte çalışan kuruluşlar: kooperatifler, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar veya yardım kuruluşları.
  4. Ortak ihtiyaçlarını karşılamak için bir araya gelmiş üreticilerden oluşan topluluklar.
  5. Kâr amacı gütmeyen kurumlar: belirli bir sosyal amaç doğrultusunda gelişmeleri hızlandırmak için çalışan ekipler.
  6. İktidardan bağımsız Sivil toplum kuruluşları
  7. Sosyal girişimciler el yapımı, benzersiz ürünler üreten zanaatkarların girişimlerini ve topluluklarını güçlendirmek ve destek olmak için çalışan kuruluşlar. Örneğin, bir kuruluş benzeri olmayan tasarımlar dekorasyonlar oluşturabilir ve ürünün üretilmesine yardımcı olmak için çevresindeki zanaatkar topluluklarıyla birlikte çalışabilir.

HANGİ TÜR ÜRÜNLERİ SATABİLİRİM ?

Amazon handmade de sadece el yapımı ürünler satılabilir. Doğrudan kendinizin ürettiği, montajını yaptığınız, boyasını yaptığınız, kişiselleştirme uyguladığınız, tasarımı size ait ürünler.

Handmade de bulunan kategoriler:

Aksesuar, Sanat Eseri, Bebek, , Giyim, Ayakkabı ve Çanta, Ev, Dış Mekan ve Ev Bakımı, Takı ve Saat, Mutfak ve Yemek, Güzellik ve Kişisel Bakım, Evcil Hayvan Gereçleri, Spor Malzemeleri, Kırtasiye ve Parti Malzemeleri. Kategorilerinde satış yapabilirsiniz.

 KOMİSYON ORANLARI ?

Kayıt sırasında, işinizi büyütmek için size handmade e özel araçlar ve destek sağlayan bir satış planına kaydolacaksınız. Bir Amazon satıcısı için Profesyonel satış planı aylık 39,99 $ iken, ilk aydan sonra bu aylık ücret istenmiyor.

Handmade e katılmak, mağazanızı oluşturmak ve ürünleri listelemek ücretsizdir. Bir satış yaptığınızda, Handmade %15 referans ücreti keser.

AMAZONA ÜRÜN GÖNDEREBİLİR MİYİM?

El yapımı ürününüz varyasyon dışında bir kişiselleştirme içermiyorsa ürünlerinizden Amazon depolarına gönderim yapabilirsiniz.

ÖRNEK: El örgüsü çanta üretiyorsunuz. Kırmızı, mavi, sarı, pembe, olmak üzere 4 renk Kare, oval, dikdörtgen olamk üzere 3 şekil varyasyonunuz var. En çok Pembe kare çanta satışınız varsa bu üründen amazona gönderebilirsiniz.

ANCAK örgü çantanızın üzerine Kişiye özel bir isim, tarih, fotoğraf gibi eklemeler yapıyorsanız ürünleri kendiniz göndermelisiniz.

Ayrıca Amazon depolarına gönderdiğiniz ürünleri Farklı platformlara yaptığınız satışlardada kulllanabilirsiniz. İnstagram üzerinden Amerikaya bir satış yaparsanız Amazon Amerika deposundaki ürününüzü istediğiniz adrese gönderebilirsiniz.

Vezüve e-ihracat departman hizmetiyle yurtdışı pazarlarına açılırken sizlere destek olur. Markanıza değer katar!

seyda_nur_erdogan_vezüve
Seydanur Erdoğan
E-Ticaret Yöneticisi

Paylaş :

Son Bloglarımız
Bültenimize abone olmak için