fbpx

Vezuve E-İhracat

amazon_fba_amazon_private_label_amazon_danışmanlık_amazon_amerika_amazon_ingiltere

Blog İçeriği

Amazon FBA Nedir?

Amazon FBA, Amazon’un Mağaza sahiplerinin ürün satışlarına yardımcı olmak için belli bir ödeme karşılığında sunduğu bir depolama ve ulaştırma hizmetlerini içeren oluşumdur. Fullfillment by Amazon, Amazon’un ürünlerinizi kendi depolarında istifleyeceği, siparişlerinizi alacağı ve devamında müşteri temsilciliği hizmetleri sunacağı bir sistemdir

Amazon FBA, Satıcıların ürünlerini birçok ülkede stok yapıp satışa sunabilirler.

Bu hizmet, Ticarete atılmak isteyenlerin iş fikirlerini gerçekleştirmek için platformun geniş dağıtım olanaklarından ve müşteri trafiğinden yararlanmasını sağlar.

Amazon FBA Modeli Nasıl Çalışır?

 1. Ürünlerinizi Amazon depolarına kargolarsınız.
 2. Amazon ürünlerinizi en doğru stok takip yöntemiyle ve doğru saklama koşullarında depolarda istifler.
 3. Ürünlerinize sipariş geldiğinde Amazon siparişi alır, paketler, gönderir.
 4. İade ve geri ödemeleri de Amazon yönetir

      

FBA SİSTEMİNİN AVANTAJLARI

 1. Dünyanın heryerinde kullanabileceğiniz hazır depolarınız bulunacak ve muhattabınız sadece Amazon olacak. Daha az maliyet daha yaygın depo. Ayrıca ürün gönderiminde hacim arttıkça kargo maliyeti düşer.
 2. Ürünlerinizi Teslim ettikten sonra Sadece siparişleri izlemeniz yeterli olacaktır. Size gelen siparişler aynı anda otomatik olarak amazon depolarınada düşer. Amazon gelen sipariş üzerine ürününüzü paketler son tüketiciye 2 gün içinde ulaştrır.
 3. İptal, iade ya da farklı sorunlar için Müşteriyle ilgilenmenize gerek yok! Amazon sizin adınıza her ülkenin yerel dilinde müşteri hizmetleri desteği sunuyor. Ürünleriniz müşteriye ulaştıktan sonra ki süreçte de takip ediliyor.
 4. Amazon FBA depolarını kullanan satıcılar PRİME etiketine sahip olmaktadır.

AMAZON PRİME ETİKETİ: Prime Etiketi Hızlı kargolama yapılan ürünlerin aldığı bir etikettir. Ayrıca Müşteride güven algısı oluşturur. Amazonda 58 Milyon Prime müşteri üyesi bulunuyor Prime üyeleri yıllık belli bir miktar ödeme yaptıktan sonra 1 yıl boyunca tüm alışverişlerinde kargo ücretinden muaf oluyor. Bu yüzden Prime etiketi çok önemli.

        5. Ayrıca Amazon sizin adınıza stok takibi yaparak stoğunuz azaldığında sizi bilgilendirmektedir.

Amazon FBA Depolarının Bulunduğu Ülkeler: 

 • Kanada
 • Birleşik Krallık
 • Almanya
 • İspanya
 • Fransa
 • İtalya
 • Polonya
 • Çek
 • Suudi Arabistan

Amazon FBA Hizmetini Kullanmak için Ne Yapmak Gerekir?

Amazon FBA den yararlanmak istiyorsanız Satıcı hesabı açmanız ve ürünlerinizi Fulfilled by Amazon şeklinde listelemeniz gerekmektedir.. İşletmenizi Amazon web sitesindeki yönlendirmelere uygun şekilde kurmanız önemlidir.

Bu işlemler için Amazon depolama, paketleme ve gönderim ücretleri alır. Ayrıca etiketleme gibi ekstra hizmetler de bulunmaktadır. Amazon FBA’de sadece kullandığınız hizmetler için ödeme yaparsınız.

Amazon FBA hizmetleri belirli ücretlere tabidir. Bu ücretler ürünün boyutlarına ve ağırlıklarına göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca yılın belli dönemlerinde talep yoğunluğundan dolayı fiyatlar değişiklik gösterebilir.

Bu ücretlendirmeler hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

 

Buğra Güngör
Amazon Uzmanı
amazon_reklam_türleri_amazon_ppc_ads_amazon_brands_ads_amazon_display_ads_amazon_amazon_fba_amazon_private_label
Amazon Reklam Türleri

AMAZON REKLAM TÜRLERİ 1- Giveaway Bu yöntem reklam performansınız açısından etkili ancak yüksek maliyetli bir seçenek olacaktır. Giveaway temel olarak 2 şekilde yapılabilmektedir; 1- İlk

Devamını oku...